ArtInternational

26.09.2014 - 10:01 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin en prestijli uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’ın ikincisi 26-28 Eylül 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul’un geçen yılki en önemli sanat etkinliklerinden biri kabul edilen ArtInternational'a bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri katılacak.

Amerika’dan Çin’e, Suudi Arabistan’dan Finlandiya’ya, 24 ülkeden 80 galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl ayrıca, Pearl Lam ve Edouard Malingue gibi Uzakdoğulu galeriler de ilk kez İstanbul’a gelecek.

ArtInternational’ın Türkiye ayağında ise Galeri Manâ, NON, Pi Artworks, PİLOT,Rampa, ArtSümer, x-ist ve Galeri Zilberman gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra Dirimart, Galeri Nev, Rodeo ve Sanatorium gibi yeni galeriler fuardaki yerlerini alacak.

Fuar farklı galeri gruplarının katılımının yanısıra, Özge Ersoy ve Merve Ünsal gibi umut vaadeden küratörlerle çalıs¸maktan, alternatif sanat alanlarına ve sanat kolektiflerine yer vermekten; ve ‘Sahnede Video’ bölümü için dünyaca tanınan Türkiyeli küratör Bas¸ak S¸enova ile ikinci yılında da ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor. Koleksiyoner Tansa Mermerci Eks¸iogˆlu ve küratör Zeynep Öz tarafından kurulmus¸ olan bagˆımsız sanat insiyatifi ve egˆitim platformu SPOT Projects, dinamik konus¸ma programıyla fuara önemli bir katma degˆer sagˆlıyor.

Haliç Kıyısında
Uluslararası sanat fuarı ArtInternational’ın Haliç Kongre Merkezi’nin terasına özel hazırlanan açık hava heykel galerisi “By The Waterside”, bu yıl da dünyaca ünlü sanatçıların çalışmalarını bir araya getiriyor.
Sanatseverler “By The Waterside”da Galerie Lelong’dan Joan Miró, Weingrüll’den Benjamin Appel, Lisabird Gallery’den Karl Karner, Rosenfeld Porcini’den Keita Miyazaki, Louise Alexander’dan Laurent Bolognini, Leila Heller’dan Steven Naifeh ve Mario Mauroner Gallery’den Jaume Plensa’ nın heykellerini görme şansını yakalayacak.

Fuar alanı
Haliç Kongre Merkezi, Sütlüce Mahallesi. Karaağaç Cad. Beyoğlu İstanbul
Taksim Meydanı’na arabayla 10 dakika uzaklıkta

Daha detaylı bilgi ve şehir merkezi ile Haliç Kongre Merkezi arasında düzenlenen otobüs servis saatlerini öğrenmek için ArtInternational websitesini www.artinternational14.com ziyaret edebilirsiniz.

Bu fuar 5174 sayılı kanun geregˆince Türkiye Odalar ve Borsalar Birligˆi (TOBB) izni ile düzenlenmektedir.

Etiketler:
    Sayfa Başı