Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık yüzü gülüyor

Medical Park’la imzalanan sponsorluk anlaşması sonrası futbolla ilgili sorulara yanıt vermekten kaçınan G.Saray Başkanı, “Gelirimiz Mayıs 2011’de 300 milyon TL’ye ulaşacak” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın gelirlerindeki artış kulüp başkanı Adnan Polat’ın yüzünü güldürüyor. Sarı kırmızılı kulüp son yıllarda GS Bonus, GS Mobile, Medical Park, Petrol Ofisi, Türk Telekom gibi birçok sponsorluk anlaşmalarına imza atıp ekonomik darboğazdan çıkarken bu duruma en çok sevinen Polat oldu.

Konuştukça kazandırıyor

Dün Medical Park ile imzalanan sponsorluk anlaşması sonrası futbolla ilgili sorulara yanıt vermekten kaçınan G.Saray Başkanı, konuyu ekonomiye getirdi ve “G.Saray, Mayıs 2011’de 300 milyon TL’lik gelire ulaşacak” dedi. Başkan, hangi kıstasları göz önünde bulundurarak bu sözleri söyledi? İşte yanıtı...

G.Saray’ın önümüzdeki yıl yayın hakkı gelirleri 45 milyon dolar. Stat gelirleri ise yönetimin yaptığı hesaba göre 65 milyon dolar. Bu rakam içinde Türk Telekom Arena’da loca, VIP koltuk satışlarının yıllık karı, başta Pegasus olmak üzere tribün isimlerinin verilmesi ve satışa çıkacak olan kombine gelirleri bulunuyor.

En önemli pasta ise 90 milyon dolar ile sponsorluk gelirleri ve teknolojik atılım projeleri. Bu rakam içinde geçtiğimiz yıl Türk Telekom ile yapılan sponsorluk anlaşması, Petrol Ofisi anlaşması, Medical Park ile imzalanan sponsorluk gelirleri, GS Bonus ve GS Mobile gibi teknolojik projeler var.

GS Bonus Card Projesi büyük ilgi görürken, kartlarda 100 bin rakamı aşıldı. GS Mobile ise tam 200 bin aktif üye rakamını buldu.

Medical Park’tan 16 milyon dolar

G.SARAY, Medical Park Sağlık Grubu ile 2+2 yıllık sağlık sponsorluğu anlaşması imzaladı. Sarı kırmızılıların kadın basketbol ve voleybol şubelerine de sponsor olan Medical Park, toplam 16 milyon dolar katkıda bulunacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz