« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık susun

Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel dün Hakan Şükür ile bir araya geldi, "Olay geride kaldı. Sen bu takımın kaptanısın. Artık susun, işinizi yapın" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.SARAY’daki Hakan Şükür ve Lincoln krizine yönetim el koydu. Üç gündür gündemi meşgul eden ikilinin tartışmasının takıma zarar vereceğini öne süren yöneticilerden Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin dün kaptan Hakan Şükür ile Florya’da özel bir görüşme yaptı. Öğle saatlerine kadar yöneticiler Hakan Şükür’ün idmana çıkıp çıkmayacağı konusunu dahi bilmiyordu. Son olarak devreye giren Haldun Üstünel, saat 15.00’te Florya’ya giderek kaptan ile bir araya geldi.

Her şeyi unut

Üstünel
, yönetimin görüşlerini de Hakan Şükür’e aktararak "Siz bir kural hatası yaptınız. Bu ceza tek maçlıktı. Artık bu olay geride kaldı. Sen bu takımın kaptanısın. Sana yakışan da bu defteri kapatmaktır. Her şeyi unut. Yoksa hem kendine hem de yıllarca formasını giydiğin kulübüne zarar vereceksin. Artık susun, işinizi yapın" dedi. Hakan Şükür de bu görüşme üzerine çalışmaya katıldı.

Kurallar ortada

Cassio Lincoln’ün ise yöneticilerle bir araya gelerek olayı kapattığını söylediği ifade edildi. Sambacının, "Bu olay çok büyütüldü. Ben G.Saray’da mutluyum. Ancak üzerimizde sanki zorla baskı yaratmak istiyorlar. Burada huzursuz falan değilim. Sürekli ’Problem çocuk gibi’ gösteriliyorum" dediği öğrenildi.

Yönetimin ise Kalli’nin arkasında durma tavrını sergilemesindeki en büyük rolün ise "Florya Kuralları" olduğu öğrenildi. Sezon başında futbol şubesi ve Kalli’nin birlikte hazırladığı kurallarda futbolcuların nasıl davranışlarda bulunması gerektiğini içeren iki sayfalık bir listenin kaptan Hakan Şükür ve Lincoln dahil olmak üzere tüm futbolculara dağıtıldığı belirtildi. Kurallar arasında "Kamp günlerinde kimse misafir getiremez. Bu kapsama yönetim kurulu üyeleri de dahildir" maddesi olduğu, başkan Özhan Canaydın ve Adnan Polat’ın bile kamp tarihinde tesislere misafir götürmediği ifade edildi. Bu durumda da ’kuraldan haberimiz yok’ diyen oyuncularla ters duruma düşmüş oldu. Sion maçı öncesi başkan yardımcısı Adnan Polat ise bu konuyu kapatmak adına bugün basın toplantısı düzenleyerek, Hakan Şükür ve Lincoln meselesiyle ilgili son noktayı koyacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler