« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık son engeli aştım

Amerika Açık'ı şampiyon tamamlayan Britanyalı Andy Murray, açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Amerika Açık’ı şampiyon tamamlayan ve kendisinin ilk slam zaferini elde etmesinin yanında, Britanya’ya da 1936 yılından beri erkeklerde ilk Grand Slam zaferini yaşatan Andy Murray, Novak Djokovic maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Kariyerinin ilk grand slam zaferini Amerika Açık’ta elde eden Britanyalı raket, “Elbette çok duygusaldım. Kortta biraz ağladım; üzgün olduğumdan değil, bu inanılmaz bir mutluluk. Geçmişte çok kez kendime karşı inancımı kaybettiğim oldu çünkü birçok defa buraya kadar gelip, kazanmayı başaramamıştım. Bu sonsuza kadar mı devam edecekti? En sonunda bunu başardıktan sonra, gerçekten ama gerçekten çok heyecanlanıyorsunuz . Artık son engeli de aştığım için rahatladım.” ifadelerini kullandı.

tr.eurosport.com'un haberine göre; Murray, “Olimpiyat Oyunları benim için elbette büyük bir başarıydı, kariyerimin en önemli haftası olduğunu söyleyebilirim. Ancak, maç öncesinde soyunma odasında oturduğumda hâlâ kuşkularım vardı. İster istemez insan, ‘Eğer bunu kaybedersem, tarihe daha önce ilk beş Grand Slami'ni kaybetmiş ilk oyuncu olarak geçeceğim’ diye düşünüyor. Sadece böyle bir kişi olmak istemedim” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz