Teknoloji Haberleri

  Artık selfie çekerek ödeme yapacağız

  Hürriyet Haber
  18.03.2016 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Teknoloji endüstrisinde önemli yenilikleriyle adından söz ettiren e-ticaret devi Amazon, bu defa sıra dışı bir ödeme yöntemi yeniliğiyle gündeme geldi. Re/code'da yer alan bir habere göre firma kullanıcılara yaptığı alışverişleri selfie çekerek ödemelerini sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor.

  "Selfie'yle ödeme" teknolojisi kullanıcıların kendi fotoğraflarını çekerek ya da videolarını kaydederek ödeme işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Söz konusu sistemde ayrıca bir bilgisayar ya da mobil cihaz kullanıcıdan gülmek, göz kırpmak, başını sallamak gibi belirli hareketler ya da jestler yapmalarını da talep edebiliyor.

  Hoverboard Amazondan tamamen kaldırıldıHoverboard Amazon'dan tamamen kaldırıldı

  Bu yüz tanıma prosedürünün tercih edilmesi ise ödeme doğrulama işlemlerinde geleneksel bir şifre kullanmaktan çok daha güvenli olmasıyla ilgili. Zira başkası tarafından taklit edilemeyen bu ifadeler ve yüz biçimi, hack'lenme ve çalınma olasılığı daha yüksek olan şifrelere göre daha güvenilir olarak görülüyor.

  Artık selfie çekerek ödeme yapacağız

  Diğer yandan Amazon'la birlikte Alibaba ve MasterCard'ın da kullanıcılarına benzer bir teknoloji sunma hazırlığında olduğu da belirtiliyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: AMAZON'UN HİÇ BİLİNMEYEN DEPOSUNDAN GÖRÜNTÜLER

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı