« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık milli taraftara ihtiyaç var

“Milli Takım’da kulüpleşme olmaz, olamaz. Artık bir milli takım taraftarı da yaratmak lazım. Beni evimizde tribünleri kırmızı-beyaz görmek ne kadar etkilerse, rakibi o kadar düşürür.”

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Takım ve Fenerbahçe’nin yıldızı Gökhan Gönül, ligdeki gerginliğin ay yıldızlı ekibe hiçbir şekilde yansımadığını söyledi. İskoçya kampında çarpıcı açıklamalar yapan Gökhan Gönül, “Milli Takım her futbolcunun istediği ve özlem duyduğu bir yer. Avrupa Şampiyonası’na gitmek istiyoruz. Birlik, beraberlik ve takımdaşlık adına elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
Ay yıldızlı ekibin denenme yeri değil, hak edenlerin yeri olduğunu vurgulayan Gökhan, “Gençler burayı hak ediyor. Ağabey, kardeş ilişkisi her zaman var. Hayatın her noktasında var” dedi ve şöyle devam etti:

“MİLLİ TAKIM BENİM BİR PARÇAM”

LİGDEKİ gerginlik buraya hiçbir şekilde yansımıyor. Burası Milli Takım, ülkenin takımı. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ya da diğer takımların hiçbir şekilde adı geçmiyor. Geçiyorsa da esprili sohbetlerde geçiyor. Kimsenin, birbiriyle derdi ya da sıkıntısı yok. Milli Takım hepimizin takımı, herkes burayı desteklemeli. Ömrüm boyunca, yaşadığım sürece bu takım benim bir parçam olacak. O yüzden burada kulüpleşmek yerine tek bir çatı altında buluşmak, çalışmak her zaman çok önemli. Artık bir milli takım taraftarı da yaratmak lazım. Beni kendi sahamızda, stadı kırmızı beyaz görmek ne kadar etkiliyorsa, rakibi de o kadar düşürecektir.

“İZLANDA SINAVI ÇOK ÖNEMLİ”

ARTIK yaşlanıyoruz. Avrupa Şampiyonası’nı kaçırmak istemiyorum. İşi baştan sıkı tutmak lazım. Her maçı final havasında oynamak lazım. İzlanda maçı önemlli. Puan değil 3 puan istiyoruz. İzlanda hem çok gol yiyen hem de aynı zamanda çok gol atan bir takım. İnşallah çok gol yiyen kısmı bize denk gelir. İzlanda’nın en zayıf noktasından en güçlü yerine kadar hocalarımız bize yapmamız gerekeni gösteriyor. Önemli olan rakibin zaaflarını kullanabilmek. Bizim de eksiklerimiz var. Hiç gol yemeyen bir milli takım ya da kulüp gördünüz mü?


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler