« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Artık Mersin İY formasını giymek istiyorum"

İlerlemiş yaşına rağmen atletizmde rüzgar gibi esen Mersinli sporcu Hasan Kınalı, katıldığı Masterler Türkiye Şampiyonası'ndan 2 birincilikle döndü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara'da 1989 yılında yapılan ve ilköğretim okulu öğrencilerinin katıldığı atletizm yarışmalarında oğluna haksızlık yapıldığı gerekçesiyle başladığı spor yaşamında, bugüne kadar sayısını kendisinin dahi bilmediği kadar kupa ve madalya kazanan Kınalı, katıldığı her müsabakada bunlara yenilerini ekliyor.

Son olarak Eskişehir'de yapılan Masterler Türkiye Şampiyonası'nda 2 birincilik elde eden 72 yaşındaki Kınalı, hızlı koşabilmesi nedeniyle spor camiasının kendisine “Toros Kaplanı” lakabı taktığını belirtti.

Kınalı, ilerlemiş yaşına rağmen başarılı olabilmesini her gün aksatmadan sürdürdüğü antrenmanlarına borçlu olduğunu söyledi.

Kınalı, evinde ve işyerinde biriktirdiği madalya ve kupalarının sayısını kendisinin bile bilmediğini dile getirerek, “Eskişehir'deki şampiyonada 800 ve 5 bin metrelik parkurları birincilikle bitirdim. Mersin'e 2 madalyayla döndüğüm için çok mutluyum. Bugüne kadar benden desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Yapılan müsabakalara genellikle kendi imkanlarıyla gittiğini ifade eden Kınalı, sponsor bulamadığı için zaman zaman müsabakalar için gerekli ödemeleri yapma konusunda sıkıntı yaşadığına dikkati çekti. Kınalı, “Bana sponsor olmak isteyenlere, kazandığım kupa ve madalyaları hediye etmek istiyorum” dedi.

Mersin İdmanyurdu'ndan forma istedi

Kınalı, artık kente ve kentin en büyük spor kuruluşu olan Mersin İdmanyurdu'na destek vermek istediğini dile getirerek, şunları kaydetti:
“Bugüne kadar tüm müsabakalarda bireysel olarak koştum. Ama artık Mersin İdmanyurdu formasını giymek istiyorum. Bu kapsamda kulübün bazı yetkilileriyle görüştük, önümüzdeki günlerde de kulüp başkanı Ali Kahramanlı ile görüşeceğiz. Geçmişi başarılarla dolu olan Mersin İdmanyurdu'nun kulüp binasını, bende aldığım ve alacağım madalyalarla süslemek için Mersin İdmanyurdu formasını istiyorum. İlgililerin de bu noktada bana destek olması gerektiğine inanıyorum. İnşallah, 27 Eylül'de İzmir'de yapılacak Balkan Şampiyonası'nda kırmızı-lacivertli formayla koşabilmek bana nasip olur.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler