GeriSpor Artık kendimi düşüneceğim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Artık kendimi düşüneceğim

Artık kendimi düşüneceğim
refid:3857558 ilişkili resim dosyası

NBA’deki gururumuz, "Benim amacım şu anda NBA’deki sezonumu bitirmek. Kafa olarak buraya hazırım. Benim için Orlando şu anda daha önemli. Milli Takım 2. planda diyebilirim. Milli Takım’ı yazın düşüneceğim" dedi.

NBA’de San Antonio formasını giydiği andan itibaren basketbolseverler onu takip etmeye başladı. Özellikle son maçlardaki çıkışıyla Türk halkının yüzünü daha da güldüren Orlanda Magic’deki gururumuz Hidayet Türkoğlu şu andaki durumundan memnun. Orlando’nun New York Knicks’e 97-94 yenildiği karşılaşma öncesi Türkoğlu sorularımızı içtenlikle yanıtladı...

Son 5 maçtır 19 sayı ortalaması ile oynuyorsun, bu çıkış nasıl oldu?

Kendime hep güvenim vardı. Kötü oynadığım zamanlardada kendime güvenimi kaybetmedim. Böyle oynadığım zamanlarda daha fazla çalıştım. Kendimi geliştirdim. Takım arkadaşım Grant Hill’in sakatlanması daha fazla dakika almama neden oldu. Oyunda daha fazla süre kalınca mutlu oldum. Böyle olunca takımda kazanmaya başladı. Bu benim için ayrı bir avantaj. Onun yokluğunda iyi oynuyorum. Takım da kazanıyor. İnşallah bu çıkışım devam eder. Ve kazanmaya devam ederiz. Sezonu iyi bir şekilde bitiririm.

Sakatlık dönemi

Ne tip pozisyon ve oyunlarda kendini daha rahat hissedip daha çok sayı üretiyorsun?

Benim için artık hiç farketmiyor. İçeriden de, dışarıdan da oynayabiliyorum. Çembere de gidebiliyorum. Artık o güven olduğu için bütün özelliklerimi sergileyebiliyorum. Benim için önemli olan dakika alıp oyunda olmak böyle olduğu zamanda kendimi kanıtlıyorum zaten.

NBA’ya ilk geldiğinde iyi bir çıkış yakalamıştın. Daha sonra bir düşüşe girdin. Şimdi de çıkışa geçtin. Bu Amerikan basının da yazıldı.

Düşüş yaşadığımı zannetmiyorum. Geçen sene kariyerimin en iyi sezonunu oynadım. Bu bir düşüş sayılmaz. San Antonio’da iyi bir sezon geçirdim. Belki Sacramento’da 3. senemde sakatlığımdan dolayı iyi bir sezon geçirmedim. Bu biraz ön plana çıktı. Bu sezon da biraz kötü başladım. Ancak beklenen çıkışı da yakaladım ama şu an fizik olarak da kendimi daha iyi hissediyorum. Bunu da son maçlardaki performansımla gösteriyorum. İnşallah bir sakatlık olmazsa bu çıkışı devam ettireceğime inanıyorum.

Bu sezon play-off şansınız var mı?

Şansımız elbette var. Daha bizim 40 maçımız var. Artık kazanmaya başladık. Rakiplerimizde kaybetmeye başladı. Böyle gidersek ya 7 ya da 8. olarak play-offa gireceğiz.

Eleştirilere alıştım

Mehmet’i izliyormusun, onun performansını nasıl görüyorsun?


Mehmet, NBA’deki en iyi sezonunu geçiriyor. Onun için seviniyorum. Onun böyle bir sezon geçirmesi beni mutlu eder. İnşallah böyle devam eder.

Milli Takım’a dönecek misin?

Milli Takım şu anda benim için 2. planda diyebilirim. Benim amacım şu anda NBA’deki sezonumu bitirmek. Kafa olarak buraya hazırım. Benim için Orlando şu anda daha önemli. Milli Takım’da 1999 yılından beri zaten oynuyorum. Zaman zaman kendimi düşünmem kafamı dinlendirmem gereken anlar olacaktır. Bunu yazın düşüneceğim.

Milli Takım’daki kavgalar seni bunalttı mı?

1999 yılından bu yana A Milli Takım’dayım. Şu ana kadar en çok eleştirilen ben oldum. Ben artık bu eleştirilere alıştım. Diğer oyunculara göre farklıyım. Bazı insanlar çok yanlış eleştiriler yaptı. Ben hiçbir zaman bunları umursamadım. Eleştirilere her zaman açık oldum. Milli Takım’a nasıl yararlı olacağımı herzaman düşündüm. Bazen kendimi düşüneceğim zamanlar da olacaktır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle