Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Artık her televizyon bir Smart TV

  Hürriyet Haber
  09.05.2011 - 13:09 | Son Güncelleme:

  SAMSUNG D 7500 Blu-Ray Oynatıcı ile Plazma, LCD ya da LED TV’ler akıllı televizyonların özelliklerine kavuşuyor.

  Samsung Electronics, 3D Blu-ray oynatıcılarından D7500’ü tanıttı. 
   
  D7500 serisi de diğer oynatıcılar gibi, Samsung’un 3S konsept tasarım felsefesinin somut örneği olarak ortaya çıktı. Samsung’un 3S konsept tasarım felsefesi ise şöyle:
   
  Simetri: Bütün birimler simetrik ürünler olarak tasarlanıyor. Kullanım kolaylığını en yüksek seviyeye çıkarmak için ana fonksiyonların hepsi cihazın ortasına yerleştiriliyor.
   
  Slot-in: Bu yöntem sayesinde medya disklerinin yüklenmesi için herhangi bir hareketli parçanın olmayışı, birimin daha sessiz çalışmasını sağlıyor ve yükleme tablasına sahip diğer cihazlardan daha yüksek etkinliğe sahip olmasını sağlıyor (BD-D5500 modeli hariç).
   
  Slim (İnce) :  D7500  Samsung televizyonlarını tamamlayacak şekilde ince olarak tasarlandı.
   
  Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, D7500 ile ilgili açıklamasında, “2011 senesinde 3D içeriklerde artış olacağını düşünüyoruz. Ayrıca, insanların Samsung’un Blu-ray oynatıcılarına ve içerikleri 2D’den 3D’ye dönüştürme özelliklerine de ilgi göstereceğine inanıyoruz. Tüketiciler her geçen gün ev sinema sistemlerini üst modellere geçirmek ve zengin, sarmal 3D deneyimini yaşamak için yeni ürünler arıyor. Samsung, bugün de gelecekte de tüketicilerin bu arayışlarına çözüm olacak bir dizi seçenek sunuyor. D7500 serisi ise ince tasarımı ve performansı ile tüketicilerin her türlü beklentilerini karşılayacak çok özel bir ürün” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı