« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık hedefim sporcu yetiştirmek

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiad Erzurum-2011) artistik patinajda bayanlar kısa programı 31. sırada bitiren milli sporcu Beril Bektaş, “Bundan sonraki hedefim, uluslararası şampiyonalara sporcular yetiştirmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Performansı sırasında 3 kez düşen ve sol bacağına sarılı buz torbasıyla gazetecilere açıklama yapan Bektaş, performansının iyi olmadığını, çok heyecanlandığını söyledi. Salonda inanılmaz bir atmosfer olduğunu, seyircinin desteğinin mükemmel olduğunu dile getiren Bektaş, “Erkek sporcularımız da bu ilgi karşısında çok heyecan yaptı ve beklenilen performanslarını sergileyemedi” diye konuştu.

On yedi senedir buz pateni yaptığını, ancak olimpik bir pistte 2-3 yıldır kayabildiğini ifade eden Bektaş, daha önce alışveriş merkezlerindeki pistlerde antrenman yaptığını belirtti.

İstanbul'da Spor A.Ş.'de hem antrenman yapıp, hem de hocalarıyla birlikte sporcu yetiştirdiğini dile getiren Bektaş, “Açıkçası bir madalya beklentim yoktu. Diğer sporcular çok iyi ortamlarda yetişiyorlar. Onların hayatları buz. Biz ise okul ve gelecek kaygısı var. Bundan sonraki hedefim, uluslararası şampiyonalara sporcular yetiştirmek” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz