Gündem Haberleri

  Artık haftada iki gün

  Hürriyet Haber
  12.02.2011 - 20:51 | Son Güncelleme:

  atv'de yayınlanan 'Çocuklar Duymasın' dizisi, artık hem çarşamba hem de cuma günleri ekrana gelecek. Yapımcı-senarist Birol Güven, oyuncuların ve set ekibinin de bu durumdan memnun olduğunu söyledi.

  Geçtiğimiz aylarda oyuncu, yönetmen ve senaristler dizi sürelerinin kısaltılması için ayaklanmış, 'Yerli dizi yersiz uzun!' sloganıyla eylemler düzenlenmişti. Hepsinin ortak isteği; dizi sürelerinin 45 dakikaya indirilmesiydi. Herkes bu çağrıların karşılık bulmasını beklerken, atv'de yayınlanan 'Çocuklar Duymasın'ın haftada iki gün yayınlanmasına karar verildi. Sabah'ın haberine göre; dizi, bundan böyle hem çarşamba hem de cuma günleri ekrana gelecek. Hem de aynı sürelerde...

  ÜCRET İKİ KATINA ÇIKTI            

  Dizinin senaristi ve yapımcısı Birol Güven, "Biz bir bölümü iki ya da üç günde çekebiliyoruz. Ekibimiz haftada ortalama beş gün boş kalıyordu. Bu yüzden bir haftada iki bölüm çekmeye karar verdik. Bu durum senaryo ekibini zorlayabilir ama yardımcı yazar sayısını artırarak bu sorunu aşacağız" dedi. Tüm ekibin aldığı ücretin de iki katına çıkacağını belirten Güven, "Diziye 15 yeni karakter katıldı. Anlatacak çok hikaye var. O yüzden haftada iki bölüm bizim için sorun değil. İzlenme oranı da artacaktır" diye devam etti.

  ALTUĞ DA DESTEKLİYOR   

  Oyuncuların da bu konuda kendisine destek verdiğini söyleyen Güven, "Başta Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ olmak üzere, tüm oyuncularımız bu yeniliği destekledi. Zaten onlar desteklemese yapamazdık" dedi.

  Tamer Karadağlı: 'Biz ilklerin dizisiyiz'

  Dizinin başrol oyuncularından Tamer Karadağlı, kararla ilgili şunları söyledi: "Yediğimizin hakkını vermeye çalışıyoruz. İnsanlar diziyi izlemeye doyamıyor. Çok eski bölümlerinin tekrarları bile çok fazla izleniyor." Çok iyi koşullarda çalıştıklarını belirten Karadağlı, sözlerine şöyle devam etti: "Biz ilklerin dizisiyiz. Geçtiğimiz haftalarda da dizinin son kısmını canlı yayınladık. Bunu da en iyi şekilde yaparız. Ancak unutmamalı ki sit com çekmekle drama çekmek farklı... Dramanın bir bölümü ancak altı-yedi günde çekilebiliyor."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı