Ege Haberleri

EGE

  Artık gülüyorlar

  Hürriyet Haber
  10.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dağ başındaki barakada aylarca duş almadan yaşayan, 42 numara çizmeyle okula gitmek zorunda kalan Hatice ve annesi, sıcak bir yuvaya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

  MİLAS Kavaklıdere’nin Çamlıyurt Köyü’nde on yıl önce evli ve üç çocuk babası E.Ç.’nin tecavüzüne uğradıktan sonra dünyaya getirdiği kızı Hatice’yle sekiz metrekarelik tek göz mağaradan bozma bir barakada yaşayan 39 yaşındaki zihinsel engelli Münevver Sümbül’ün dramını, geçen yıl ocak ayında Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu’nun müdürü Öznur Kocakilit duyurdu ve yardım istedi.
  Yeni bir ev yapıldı
  Dağ başındaki barakada aylardır duş almadan yaşayan, 42 numara çizme ve eski kıyafetlerle okula gitmek zorunda kalan, derslerinde çok başarılı olan Hatice ve annesine Kadından ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Fatma Aliye Kavaf el attı. Fethiye’deki Sosyal Hizmetler Kurumu’na yerleştirilen Münevver ve Hatice Sümbül için köy muhtarı Ahmet Çetiner ve Kavaklıdere Kaymakamlığı’nın destekleriyle 100 metrekarelik, üç odalı, banyo ve tuvaletli, mutfaklı bir ev yapıldı. Yaklaşık 40 bin liraya mal olan eve yine hayırsever vatandaşların ve Çetiner’in yardımı ile elektrik, telefon ve uydu bağlantılı televizyon yerleştirildi, yeni mobilya konuldu.
  Gözyaşlı karşılama
  Muhtar Çetiner, anneyle kızını yeni evlerine getirdi. Hatice ve annesini, dedesi Hasan Sümbül ve amcası Erdoğan Sümbül ile köylüler gözyaşlarıyla karşıladı. İlköğretim okulu 4. sınıfa giden Hatice Sümbül, “Okuyup doktor olacağım, hasta insanları iyileştireceğim” derken, anne Münevver Sümbül de “Bize yardım eden herkese devletimize muhtarımıza teşekkür ediyorum. Hayatımın en mutlu günü bugün, kızımı sıcak bir yuvada büyütebileceğim” diye konuştu.
  Muhtar Ahmet Çetiner, anne ve kızının bundan sonra devletin ve muhtarlığın koruması altında yaşayacağınıi belirtti, “Onlar artık bizim evladımız, ailemiz. Hatice’nin okuyup başarılı olması için ne gerekiyorsa yapacağım. Anne ve kızının insani koşullarda yaşaması için seferber olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Yine bizim olan bir ayıbı ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aileye devlet tarafından da  maaş bağlandı” dedi.
  E.Ç.’nin ise DNA testinden sonra küçük kızın babası olduğunun kesinleşmesiyle, 4 yıllık cezaya çarptırıldığı ve halen cezaevinde olduğu öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı