Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık Euro kullanacağız

G.Saray Teknik Direktörü, ‘Kısa zamanda içinde gördüğüm Türkiye bunu hak etti. Büyük iş yaptınız Başbakan’ı ve bu işte görev alanları kutlamak gerekir’ dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
G.SARAY milli takımlarda bulunan oyuncularından yoksun olarak dün 10 kişiyle antrenman yaptı. Teknik direktör Gerets, her zamanki ciddiyetiyle elindeki oyuncuları Erciyes maçına hazırlıyordu. Çalışma bittikten sonra Gerets ile yan yana geldim. Erdal Keser’in de yardımıyla Türkiye’nin AB’ye girişi konusunda ne düşündüğümü sordum.

Belçikalı çalıştırıcı, ‘Türkiye büyük bir iş yaptı. Başbakanı ve bu işte görev alanı kutlamak gerekir. Benim kısa zaman içinde gördüğüm Türkiye bunu hak etti’ dedi.

Türkçe öğreneceğim

Gerets
sözlerini bitirdikten sonra gülerek, ‘Artık Euro kullanacağız. Bu da güzel olacak. Dünya artık birbirine kenetlenmiş durumda. Ben bir spor adamı olarak, bunu sportif karşılaşmalarda görüyorum. İnsan birbirini sevse herşey süt liman olur. Ayrıcılık ortadan kalkar. Türk insanı duygusaldır. Gelecek için bu AB için yarar sağlayacak. Sezon sonuna kadar da Türkçe’yi öğrenip konuşacağım.’

Tecrübeli çalıştırıcı, A takımla olduğu gibi alt yapıyla da yakından ilgileniyor. Ali Yavaş ile konuşan Gerets, yaptığı toplantıda geleceğin yıldızları hakkında bilgi aldığını söyledi ve ligde biraz daha rahatlamaları sonrası bunları A takıma çıkaracağını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz