« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık dönmeyeceğim

Beşiktaş'ın genç yıldızı Real Sociedad için gün sayıyor. Siyah beyazlı takımla dün son idmanına çıkan milli futbolcu, ‘‘Çarşamba günü İspanya'ya gidiyorum. İnşallah bu kez dönüşüm olmaz. Orada Beşiktaş'ı ve Türk futbolunu en iyi biçimde temsil edeceğim’’ diye konştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
DURUMU İYİ DEĞİL

O Beşiktaş'ın alt yapısından yetişti. Muhteşem sağ ayağı ve kazanma hırsıyla milli takıma kadar yükseldi. Şimdi de, herkesin rüyası olan Avrupa serüveni için gün saymaya başladı. Nihat Kahveci çarşamba günü İspanya'ya uçacak. Fakat bir temennisi var. O da gidip de dönmemek... Nihat, ‘‘İnşallah bu kez dönüşüm olmaz. Real Socie-dad'ın ligdeki durumu iyi değil.

SİZLERİN YARDIMI

Orada iyi oynayıp takımıma katkıda bulunmak istiyorum’’ dedi. Dün sabah teknik direktör Daum, sonra da arkadaşlarıyla soyunma odasında görüşen genç futbolcu, ‘‘Ben sizlerin yardımıyla buralara geldim. Sizleri unutmayacağım. Aldığım bu karar, hem Beşiktaş Kulübü'nün menfaati için, hem de kendim için iyi olacak. Milli maçlar hariç dönmemek üzere gidiyorum.’’

BARCELONA MAÇI

Genç futbolcu konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘‘Toshack ile Antalya kampı boyunca sürekli görüştüm. Şu anda hiçbir sorunum yok. Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ve yönetim, benim gitmem için her türlü kolaylığı gösterdi. Gitme teklifi onlardan değil, benden geldi. Bu takımda herkesin yeri dolar. Toshack her türlü garantiyi verdi. Barcelona maçında sahada olacağım.’’

HAVAYA ATTILAR

Takım arkadaşlarıyla yıllardır beraber olduğunu kaydeden Nihat, ‘‘Onlar her zaman benim kalbimdeki yerlerini koruyacaklar. İspanya'da Beşiktaş'ı ve Türk futbolunun en iyi biçimde temsil edeceğim’’ diye konuştu. Dün Beşiktaş'la son idmana çıkan Nihat'ı arkadaşları havaya atarak uğurladılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler