« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık daha güçlüyüm

Lewis Hamilton, 2012 sezonunda formuna geri dönmesini daha sakin bir özel hayata ve McLaren ile kurduğu daha yakın ilişkilere bağlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, 2011 sezonunda çalkantılı bir dönem yaşayan 2008 Formula 1 Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton, geçtiğimiz sezon üç grandprix kazanmasına rağmen çok sayıda kazaya karışmış ve uanlarda takım arkadaşının gerisinde kalmıştı.

Jenson Button geçtiğimiz sezonu takım arkadaşının tam üç sıra önünde tamamlamayı başarmıştı.

Bu yıl dingin bir hayat sürmesini uaktan valiz atmaya benzeten Hamilton, McLaren ile ilişkisinin de üst seviyede olduğunun altını çizdi.

"Her sezon sonunda neler yaptığınızı ve yapıyor olduğunuzu inceleyip, bunlardan  olumlu olanlarını almaya çalışıyorsunuz. Sonra bu olumlu şeyleri, o kadar da iyi olmadğınız yönlerinizi güçlendirmeye kanalize ediyorsunuz."

"Bunun yalnızca pistte yaptıklarınızla sınırlı bir şey olmadığını hep dile getirdim. Evinizde, arkadaşlarınızla, özel yaşantınızda geçirdiğiniz zamanın da işinize etkisi çok büyük."

"İnsanlarla aramdaki ilişkileri güçlendirdim ve bunu yalnızca özel yaşantımda değil, takım içinde de uyguladım. Bu yıl mühendislerle çok daha iyi çalışıyorum ve bunun pekçok şeye gerçekten çok yardımı oldu."

En son Macaristan Grand Prix'inde zafer gören Lewis Hamilton, şampiyonada Fernando Alonso'nun 47 puan gerisinde 4. sırada bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz