« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Artık daha dayanıklıyım"

Amerikalı kadın basketbolcu Diana Taurasi, Türkiye'deki doping macerasının kendisini daha dayanıklı bir hale getirdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taurasi, Phoenix Mercury'de gazetecilere yaptığı açıklamada, tek suçunun spor salonunda fazla zaman geçirmek olduğunu belirtti ve daha sonra aklandığı doping suçlamasının, itibarını zedelemeyeceğini ifade etti.

Doping kullanmakla suçlanmasının kendisini daha da güçlendirdiğini, hayatta böyle şeylerle karşılaşıldığını kaydeden Taurasi, sonuç olarak bunun üstesinden geldiğini, Phoenix'te ailesi başta olmak üzere birçok insanın kendisine destek olduğunu söyledi.

Taurasi, hiçbir zaman yasaklı madde kullanmadığı için bu durumun itibarını zedelemeyeceğini, artık 2012 Londra Olimpiyatları'na odaklandığını belirtti.

Rusya'da 5 sezon oynadıktan sonra Fenerbahçe'ye gelen ve doping suçlamasından aklanmasının ardından Galatasaray ile anlaşan Taurasi, Türkiye'ye neden tekrar döndüğünün sorulması üzerine, “Bu çok karşılaştığım bir soru. Bu olay dünyanın her yerinde başıma gelebilirdi. Dolayısıyla bu durum beni ürkütmüyor. Hatayı Türkiye veya federasyonu değil, laboratuvar yaptı” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz