« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık çıkışa geçeceğiz

Fenerbahçe'nin Nijeryalı savunma oyuncusu Josep Yobo, ligde seri galibiyetlerle çıkışa geçeceklerini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya sürdüren sarı lacivertli takımda sabah antrenmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Yobo, seri galibiyetler alarak çıkışa geçeceklerini söyledi.

YARIM KALAN BİR İŞİMİZ VAR

Nijeryalı futbolcu, ilk olarak Antalya kampını ve Fenerbahçe'de bulunduğu süreci değerlendirerek, "İlk yarının ardından verdiğimiz aradan sonra direkt buraya gelmek iyiydi. Antrenmanlar son derece iyi geçiyor. Umarım bunun karşılığını alacağız. Öncelikle burada mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Altı aydır buradayım ve burada mutluyum. Burada yapmamız gereken, yarım kalan bir iş var. Bunu tamamlamadan ayrılmayı düşünmüyorum" dedi. Kampın önemine de değinen Yobo "Kamp yapmanın tabii farkları var. Burada daha kısa sürede daha çok şey yapmaya çalışıyoruz. Hepimizin konsantrasyonu üst seviyede. Daha konsantre çalışıyoruz. Önümüzde kısa bir süre var. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz" dedi.

KREDİMİZİN KALMAMASI BİZİM İÇİN İTİCİ BİR FAKTÖR

Takımın içinde bulunduğu durumu ve şampiyonluk şansını da değerlendiren Joseph Yobo, "Büyük takımlar zaman zaman sıkıntılar yaşar. Biz de böyle bir dönemden geçiyoruz. Ancak çok yetenekli bir kadromuz var. Son maçlarda istenen sonuçları alamadık ama yaptığımız çalışmaların sonucuna inanıyorum. Alacağımız seri galibiyetlerle çıkışa geçeceğimize inanıyorum. Önümüzde 17 maç var, sonuna kadar hedefi kovalayacağız. Takım olarak buna inanıyorum. Özellikle şampiyonluğa giden yolda ikinci yarıların büyük önemi oluyor. İlk yarıda hatalar yaptık ve kredimiz kalmadı, bu bizim için itici bir faktör. Hatalarımızı giderip birlik olarak, hatalarımızdan ders çıkararak daha iyi bir noktaya geleceğiz" diye konuştu.

SAVUNMAYI TAKIM OLARAK YAPMALIYIZ

Ligdeki rakip forvetleri ve takımın savunmasını da değerlendiren Yobo, "İlk yarıda yaşananlar ilk yarıda kaldı. İyi forvetlere karşı oynadık ama biz de iyi savunmacılarız. Ama savunmayı sadece belli oyuncularla değerlendirmemek gerekir. Futbol, takım oyunu. Defansı takım olarak yapmalıyız. İyi hücumculara karşı oynadık. Daha katı savunma yaparak kalemizi savunmalıyız" ifadelerini kullandı.

EMENİKE'Yİ MİLLİ TAKIM İÇİN TAVSİYE ETTİM

Karabüksporlu vatandaşı Emenike'nin milli takıma çağrılmasında katkısı olduğunu söyleyen başarılı savunma oyuncusu, "Evet Emenike'nin milli takıma çağrılmasında hocayla direkt temasım oldu. Onun çağrılması için hocaya teklif yaptım. İyi olduğunu düşündüğüm tüm oyuncular için aynı şeyi yaparım. Emenike'nin Fenerbahçe'ye transferi anlamında bir şey konuşmadık. Bu yönetim ve teknik heyetin vereceği bir karar. Bizim iyi golcülerimiz var. Milli takıma da gittikten sonra iyi teklifler alacaktır. Ama bizim aramızda böyle bir konuşma olmadı" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz