Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Artık böyle rakip yok

FENERBAHÇE artık Avrupa Ligi’nde. Ancak, çekilecek kuralarla belirlenecek olan gruplarda çok farklı bir atmosfer olacak.

Fenerbahçe artık Sion gibi rakiplerle değil çok daha üst düzey takımlarla oynayacak. Sion maçları eğer bir kriterse, Fenerbahçe’nin gruplarda işi bir hayli zor olur.

Oyunu organize etmekte zorlanan bir kadro vardı dün gece sahada. Alex yok, Emre de maçın büyük bölümünde 2-0’lık avantaj nedeniyle dinlendirildi. Ama görünen o ki, Sion gibi rakip karşısında bile 1-0 öne gemcesine rağmen oyunu organize edemeyen Fenerbahçe, özellikle ilk yarıda tam anlamıyla çuvalladı. Aslında o çuvallama bugüne dek dirençsiz rakiplerle oynayan Fenerbahçe’nin tüm eksikliklerini gözler önüne serdi. Dünkü Fenerbahçe’nin ne yedek kulübesi ne de oyun anlayışı Avrupa Ligi’ni de, Türkiye Ligi’ni de kaldıracak gibi gözükmüyor. En az 8 oyuncunun rekabet etmeden ilk 11’de oynaması kesin iken, bu takımın uzun maratonlarda ayakta kalabilmesi o kadar kolay değil.

Yani anlayacağınız, bundan sonra böyle rakipler yok. Tam tersi, çok daha mücadeleci ve güçlü takımlar var. Ve transfer dönemi 1 Eylül’de bitiyor.

 

Tribünler neden boş?

ÖNCELİKLE belirtmeliyim ki; tribünler çok dolu olmasa da, karşılaşmayı izlemeye gelen büyük Fenerbahçe taraftarı her zamanki gibi takımlarını ateşlemek için var güçleriyle desteklerini verdiler ve alıştığımız güzel tribün şovlarını sergilediler.

Fakat bir de gerçek var ki, Fenerbahçe Avrupa Ligi ön eleme karşılaşması oynamasına rağmen tribünlerde yer yer büyük boşluklar vardı.

Peki neden?

a-) Turun garanti olduğu düşünüldüğünden fazla rağbet olmadı (Bu şık kabul edilirse, Fenerbahçe seyircisi, garantisi olmayan zorlu karşılaşmaları tercih ediyor demektir).

b-) Bilet fiyatlarına yapılan zam, bu krizde taraftarın belini büktü.

c-) Ramazan dolayısıyla...

d-) Taraftarların bir bölümü Fenerbahçe’den çok fazla umutlu değil.

e-) Hiçbiri

Cevaplarınızı spor@hurriyet.com.tr ye yollayabilirsiniz

 

Maçın üç adamı

 

· Gökhan Gönül · Dos santos · Emre

 

X