Artık bakkal dükkanı gibi banka açmak yok

Hürriyet Haber
12.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Mersin merkez ilçe kongresine ve Erdemli’de Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Karyağdı mevkiinde yaptıracağı 640 konutun temel atma törenine katıldı. Alana toplanan yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden Erdoğan, "Artık herkes, bakkal dükkanı açar gibi banka açamaz. Sadece parası olan banka kurabilir. Devletin bankaları da artık kar ediyor. Eğer, suiistimal edilmezse demek ki kár da ediliyormuş" dedi.

GÜNÜNDE TESLİM EDERİZ:

Toplu konut projelerinin de böyle olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: "İstanbul’da Belediye Başkanı iken 48 ay vade ile çok sayıda insanı ev sahibi yaptık. O toplu konutları yapan ekibin içindekiler şu an TOKİ’nin başında ve 10 yıl vadeyle evsizleri ev sahibi yapıyorlar. İstanbul depreminde bizim yaptığımız konutların hiçbirine bir şey olmadı ve oradaki konutların fiyatı 3’e katladı. Şimdi 120 ay vadeyle yüzde 10, yüzde 25 peşinatla vatandaşı ev sahibi yapıyoruz. Yakın bir zamanda tamamen dar gelirliler için 100 YTL taksitle ev yapacağız. Konut sahibi yaparak bunu gerçekleştiriyoruz. Biz, tarih verdiğimiz gün gelince halkımıza konutunu teslim ederiz."

HER YERDE İNŞAAT VAR:

Başbakan Erdoğan, 15-20 yıl önce temeli atılan birçok yerin mezbelelik yatırımlar olarak öylece durduğunu anlattı. Türkiye’yi yeniden imar etmeye çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, "Ülkenin her yerinde inşaat sektörü çalışıyor. Artık hortumlar bir yere bağlı değil ve direkt halk için çalışıyoruz’’ dedi.

TOKİ: 100 bin konutu bu yıl teslim ederiz

TOPLU
Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, her taraftan yoğun şekilde müracaat aldıklarını belirterek, yıl sonuna kadar 100 bin konutu teslim edeceklerini söyledi. Bayraktar, göreve geldikleri 2002 yılı sonundan bu yana 159 bin konutun inşaatını başlattıklarını ve yıl sonuna kadar bunların 100 binini teslim edeceklerini belirtti. Bayraktar, aynı dönemde 148 ilköğretim okulu ve lise, 16 anaokulu, 24 sağlık ocağı ve 100’e yakın camii yapıldığını ifade etti.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı