« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Artık Arena'ya giremeyecek

Sarı kırmızılıların 4-2 kaybettiği G.Antepspor karşılaşmasında, verdiği kararlarla maçın önüne geçen genç hakem, kötü yönetimi nedeniyle devreyi kapattı. Yılmaz, ligin ilk yarısında Süper Lig’de maç alamayacak.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME

TT Arena’daki 4-2’lik Gaziantep maçının faturası G.Saray için ağır oldu. 2 cezalı, 4 sakat veren sarı kırmızılılar, yaşanan olaylar nedeniyle de ceza alacak. Ancak asıl büyük darbeyi, kararlarıyla maçın önüne geçen hakem Abdullah Yılmaz yedi. Geçen sezon 2. hafta oynanan ve G.Saray’ın 2-0 kaybettiği Bursaspor maçında sarı kırmızılı takım aleyhine hatalar yapan Yılmaz,  Servet ve Sabri’ye gösterdiği, Melo’ya çıkaramadığı kırmızı kartlar nedeniyle hatalı bulundu. Yılmaz’ın Süper Lig’in ilk yarısında maç alamayacağı, ayrıca  sezonun tamamında hiçbir G.Saray maçına verilmeyeceği belirtildi.

İlk iç saha maçını kadın ve çocuklar izleyecek

Önceki akşamki maçta yaşananlar, sarı kırmızılıların da canını yakacak. İkinci yarı oynanırken sahanın içine atılan ayakkabı ile pet şişeleri hakem Abdullah Yılmaz’ın raporuna yazdığı, bu doğrultuda Disiplin Kurulu’na sevk edilecek G.Saray’a 1 maç ceza geleceği belirtildi. Sarı kırmızılılar, iç sahada oynayacağı ilk maçında, seyircisiz maç cezası kalktığı için, kadın ve çocuk taraftarlar önünde mücadele edecek. Geçen sezon yine Türk Telekom Arena’da oynanan G.Saray-F.Bahçe maçında, F.Bahçe kalecisi Volkan’a doğru atılan ancak isabet etmeyen rakı şişesi nedeni ile G.Saray 1 maç seyircisiz oynama cezası almıştı.


Sabri Sarıoğlu 1 maç cezayla kurtulamayacak

Devre arasında hakeme, “Sahaya girmeseydim, diğer oyuncuları da atacaktın” diyen G.Saray yardımcı antrenörü Hasan Şaş’a da en az 1 maç hak mahrumiyeti cezası verilecek. Ayrıca “Hakemlerin başkanlarından aldığı talimatla maçlara çıktığını düşünüyorum” diyen ve MHK’yi hedef alan G.Saray 2. Başkanı Ali Dürüst’ün de PFDK’ya sevk edileceği belirtildi. Yine karttan sonra taşkınlıklarını sürdüren Sabri’nin de çift sarıdan atılmasına rağmen, ekstra 1 maç daha ceza alabileceği öğrenildi.

MHK Başkanı Namoğlu, hakem Yılmaz’ın affedilmeyecek hatalar yaptığını söyledi

Dürüst’ün tepkisi doğal bu hakemi savunamam

 MERKEZ Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, verdiği kararlarla G.Saraylıları çileden çıkaran hakem Abdullah Yılmaz için, “Savunulacak bir tarafı yok. Ali Dürüst’ün tepkisini doğal karşılıyorum” dedi.  Namoğlu, şunları söyledi: “Abdullah Yılmaz’ın en önemli hatalı kararı Servet’e gösterdiği kırmızı karttı. Bu kararı, yardımcısının yardımıyla değil, bizzat kendisi verdi. Pozisyonu bariz gol şansı olarak niteledi ve Servet’e kırmızı kart gösterdi.

Servet sarı görmeliydi

Oysa pozisyonda bariz gol şansı yoktu. Burada sarı kart olmalıydı. Sabri’nin gördüğü ikinci sarı kartta yardımcı hakem Serdar Diyadin’in hatalı bir faul kararı vardı. Buna da maçın hakemi uydu ve ikisi birden hata yaptı. Melo’nun bir pozisyonunda da hata yaptılar. Yönetmeliklerin getirdiği müeyyideler kendilerine uygulanacaktır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.