HATAY HABERLERİ

Arsuz'da termik santrale karşı buluştular

DHA
26.03.2016 - 16:30Son Güncelleme :

Arsuz'da termik santrale karşı buluştular

DHA

 

HATAY'ın Arsuz İlçesi'nde yapılması planlanan termik santrale karşı, 'Arsuz Termik Santral Karşıtı Platform' oluşturuldu.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Kale Mahallesi’nde yapılması planlanan termik santralle ilgili olarak dernekler, oda başkanları ve muhtarlarla değerlendirme toplantısı düzenledi. Lion King Otel'de gerçekleşen buluşmada termik santralin insana ve doğaya vereceği zararlar konusunda halkı en iyi şekilde bilgilendirmek ve çalışmalar yürütmek amacıyla termik santral karşıtı platform oluşturuldu. Toplam 13 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşturulan platformla ilgili konuşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, "Daha öncede ihtimal vermiyordum, baştan beri de santralin kurulacağına inancım yoktu. Ama biz yine de işi sıkı tutacağız. Bu coşkuyu, bu kalabalığı gördükten sonra artık Arsuz’da kesinlikle termik santral kurulamayacak. Bu toplantı termik santralin kurulmasına dair yüzde 1 ihtimal varsa bile onu da ortadan kaldırmıştır" dedi.

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)

UA(YB)(26.03.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Arsuz'da termik santrale karşı buluştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arsuz'da termik santrale karşı buluştular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı