Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arslan ilk kez hakim karşısında

  ANKARA (A.A)
  11.08.2006 - 11:04 | Son Güncelleme:

  Danıştay 2. Dairesi üyelerine yönelik silahlı saldırıyla ilgili davanın görülmesine, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.

  Duruşmaya tutuklu sanık avukat Alparslan Arslan ve diğer 6 tutuklu sanık ile tutuksuz sanıklar Salih Kurter ve Ayhan Parlak katılıyor.

  Duruşmayı Danıştay'ın nöbetçi üyeleri ile nöbetçi tetkik hakimleri ile aralarında yabancı kuruluşların temsilcilerinin de olduğu kalabalık bir basın mensubu grubu izliyor.

  İSTENEN CEZALAR

  Saldırının faili olarak tutuklu bulunan sanık avukat Alparslan Arslan ile diğer tutuklu sanıklar avukat Süleyman Esen, Osman Yıldırım, İsmail Sağır, Tekin Irşi, Erhan Timuroğlu ve Aykut Metin Şükre ile tutuksuz sanıklar Salih Kurter ve Ayhan Parlak, "Anayasal düzeni cebren ortadan kaldırmaya teşebbüs", "örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak ve yardım etmek", "tasarlayarak adam öldürmek, öldürmeye teşebbüs ve bu suçlara iştirak etmek" suçlarından yargılanıyor.

  Arslan, Esen, Kurter, Yıldırım ve Sağır için ağırlaştırılmış müebbet, Şükre ve Parlak için ise 1’er yıldan 3’er yıla kadar hapis isteniyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı