Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arslan: "Bu oyun bizi tatmin etmedi"

PTT 1. Lig'de Ankaragücü'nü 2-0 mağlup eden Karşıyaka'nın teknik direktörü Cihat Arslan, “Puan olarak çok başarılıyız ama bu oyun bizi tatmin etmedi” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Arslan, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, maç öncesi favori gösterildikleri müsabakanın bekledikleri gibi geçtiğini ve Ankaragücü'nün kendilerine karşı dirençli bir mücadele gösterdiğini söyledi.

Maçın başında attıkları golle öne geçtiklerini kaydeden Arslan, şöyle konuştu: “Mücadele anlamında korktuğumuz başımıza geldi. Golden sonra Ankaragücü çözülebilir diye tahmin etmiştik ama çözülmedi. Bizim için zor karşılaşma oldu. İkinci golden sonra takım rahatlayınca pas yapmaya başladı. Kendi takımımı kutluyorum ama eksiklerimiz vardı. Ankarargücü'nün genç oyuncuları da ışıl ışıl parladı. Puan açısından geldiğimiz nokta çok önemli. Ancak geçen haftadan sonra oyun açısından bu hafta sorun yaşadık. Bu karşılaşmanın analizini yapmamız gerekiyor. Puan olarak çok başarılıyız ama bu oyun bizi tatmin etmedi. Uzun zamandır bizi destekleyen taraftarımıza galibiyet armağan edebildiğimiz için mutluyuz.”

Arslan, karşılaşmanın devre arasında Onur Akbay-Ersin zorunlu değişikliğini yaptıklarını bu nedenle daha sonra oyuna müdahale etmede sorun yaşadıklarını kaydetti.

Kaleci Necati'nin performansının hatırlatılması üzerine Arslan, “Bugün Recep de oynasa aynı performansı gösterirdi. Necati'yi biraz genç olduğu için tercih ettik. Necati çok iyiydi ama o kadar çok şut attıranlara da hesap sormamız lazım” diye konuştu.

Ankaragücü cephesi

Ankaragücü Teknik Sorumlusu Yılmaz Özlem ise takım olarak biraz daha eksiklerinin bulunduğunu belirterek, “Özellikle gol pozisyonlarında sıkıntı yaşadık. Biraz daha fazla çalışmamız, biraz daha mücadele etmemiz lazım. Müsabakayı izleyenler güzel bir futbol izledi. Biz de en kısa zamanda puanla tanışacağız. Karşıyaka'yı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

Müsabakayı 4 bin 943 biletli taraftar izlerken hasılat da 58 bin 780 lira oldu.

Öte yandan, karşılaşmanın 21. dakikasında bir pozisyonda sakatlanan Karşıyakalı Onur Akbay'a ilk müdahalesi, Karşıyaka sağlık ekibinin sahanın başka bir yerinde Orhan'ın sakatlığıyla ilgilendiği için Ankaragücü sağlık ekibi tarafından yapıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz