Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arslan Azerbaycan yolunda

Azerbaycan Uluslararası Off-Road Yarışlarında Türkiye'yi temsil edecek sporculardan biri olan Sivaslı Mustafa Arslan, yarışlarda başarılı olmayı hedefliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Arslan, geçen yıl Kayseri'de yapılan Off-Road yarışında Türkiye birincisi olduğunu belirterek, 28-29 Ocak tarihlerinde Azerbaycan'da yapılacak yarışta da Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi.

Yarışa Türkiye, Rusya, Gürcistan ve Ermenistan'dan 30 sporcu katılacağını ifade eden Arslan, Azerbaycan'daki yarışta Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek kupa kazanmak istediğini belirtti.

Azerbaycan'daki yarışa Türkiye'yi temsilen kendisiyle birlikte Ankara ve Kahramanmaraş'tan da pilotların katılacağını kaydeden Arslan, tecrübe ve deneyimleriyle kupayı kazanacaklarına inandığını söyledi.

Arslan, “Azerbaycan'da S1 klasmanı olarak adlandırılan ve zorluk derecesi en üst düzey olan klasmanda yarışacağız. Çukurlar, tümsekler, kütükler, çamur ve suyla kaplı alanların olduğu birbirinden zorlu parkurda zorlu bir yarış olacak. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek kupamızı getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Co pilot Süleyman Güleçyüz de “Özellikle Azerbaycan'daki mevsim şartlarına göre aracımızı hazırladık. Amacımız orada dereceye girerek kupayı alıp gelmek” diye konuştu.
Arslan ve Güleçyüz, Azerbaycan'a gitmek üzere 4x4 araçlarıyla yola çıktı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler