ANKARA HABERLERİ

Arslan: Amacımız hilesiz mal sunmak

Hürriyet Haber
23.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Atatürk Orman Çiftliği Müdürü Ömer Bülent Arslan, temel amaçlarının başta Ankara halkı olmak üzere tüm Türkiye’ye ‘Hilesiz mal’ sunmak olduğunu belirterek, dondurmada çeşitlendirmeye gittiklerini söyledi.

Hürriyet Haber

Kefirli, narlı ve ballı dondurma üretimine başlanıldığını kaydeden Arslan, “Atatürk’ün vasiyeti doğrultusunda hilesiz mal üretmeye devam edeceğiz. Bir kuruşun hesabını yapıyoruz. En ucuz maliyetlerle en iyi üretimi yapıp halkımızın sağlıklı beslenmesine katkı sağlıyoruz” dedi.

Atatürk Orman Çiftliği isminin, uluslararası bir marka olarak ilk defa Türk Patent Enstitüsü’ne tescil ettirildiğini belirten Arslan, Milli Botanik Bahçesi kurulmasına yönelik çalışmanın da kısa sürede başlayacağını kaydetti.

Ağaçlandırma yapıyoruz

AOÇ’de son yıllarda yoğun bir şekilde ağaçlandırma da yapıldığını kaydeden Arslan, “7 bin 300 dekar alan ağaçlandırılırken, bu rakamın 21 bin dekara çıkarılması amaçlanıyor. Çiftlik arazisinin en büyük bölümünü yüzde 70 ile parklar ve orman alanları oluşturuyor. Hanri Benazus’un Atatürk resimlerinden oluşan koleksiyonu ile açılan AOÇ Müzesi’nin de yoğun bir ilgi gördüğünü kaydeden Arslan, “Müze, sergi salonu, eğitim amaçlı salon ve kafeterya olmak üzere dört bölümden oluşuyor” dedi.

Müzenin AOÇ’nin kendi imkanlarıyla yapıldığını anlatan Arslan, iki yılda restorasyon ve çevre düzenleme çalışmaları yapılan meyve suyu ve bal fabrikasının da modern anlamda üretime başladığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Arslan: Amacımız hilesiz mal sunmak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı