Gündem Haberleri

  Arslan, 2007 yılı ödemelerinin tamamlandığını bildirdi

  A.A
  02.07.2007 - 10:24 | Son Güncelleme:

  Uşak Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, 2007 yılı Doğrudan Gelir Desteği (DGD) ödemelerinin tamamlandığını bildirdi

  Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, 2007 yılı uygulamaları kapsamında Uşak'ta 26 bin 484 çiftçiye toplam 16 milyon 103 bin YTL tutarında DGD ödemesi yapıldığını kaydetti.

  DGD, mazot ve kimyevi gübre desteği ödemelerinin ilk taksitinin Nisan ayında yapıldığını belirten Arslan, şöyle devam etti:
  “Haziran ayında yapılan ikinci taksitin ödenmesiyle birlikte yılın ilk altı ayında DGD ödemeleri tamamlandı. Çiftçilere tarımsal faaliyette bulundukları arazileri için dekar başına 10 YTL temel Doğrudan Gelir Desteği ödemesinin yanında, toprak analizi yaptırdıkları arazileri için de dekar başına 1 YTL doğrudan destek ödemesi yapıldı. Ayrıca sebze, meyve, süs bitkileri, özel çayır, mera ve orman emvali ürün alımları için dekar başına 1,8 YTL mazot desteği ve 1.43 YTL kimyevi gübre desteği ödendi. Hububat, yem bitkileri, baklagiller ve yumru bitkiler alanları için dekar başına 2,88 YTL mazot, 2,13 YTL kimyevi gübre, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkileri yetiştirilen alanlar için ise dekar başına 5,4 YTL mazot, 3 YTL kimyevi gübre destekleme ödemesinde bulunuldu.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı