Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arsene Wenger taraftarları ikiye böldü

Arsenal'in Premier Lig'de peş peşe kötü sonuçlar alması taraftarları ikiye böldü. Taraftarların önemli bir kısmı artık teknik direktör Arsene Wenger'in gitmesini istiyor. The Sun gazetesi de, "Arsenal yönetimi Wenger'i kovması gerektiğinin farkında değil mi?" başlığını attı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Arsenal’in deneyimli hocası Arsene Wenger, taraftarlar arasında da ikileme neden oldu.

Hafta sonu oynanan Stoke maçında alınan 3-2’lik mağlubiyetin ardından hem sosyal medyada hem de taraftar forumlarında başlayan tartışma Arsenal Fan TV’ye kadar uzandı. Pek çok taraftar Wenger’in gitmesi gerektiğini savunurken kimileri de bu karara karşı çıkarak tepkilerini gösterdi.

Arsene Wenger taraftarları ikiye böldü

Fan TV’de bir araya gelen Claude ve TY adlı taraftarların birbirine düşmesi ise ada basınında büyük yankı uyandırdı. Son 9 yılda alınan 1 kupa ve dinmeyen şampiyonluk hasreti taraftarları ikiye bölerken, Wenger’in sürekli gençlere yatırım yapmasına rağmen hayal edilen takımı ortaya bir türlü çıkaramaması da bardağı taşıran son damla oldu.

Arsene Wenger taraftarları ikiye böldü

Taraftarlar iki hafta önce WBA ile oynanan maçta açtıkları pankartla, “Wenger yaşattığın tüm hatıralar için teşekkür ederiz, artık veda zamanı” ifadelerini kullanmışlardı.

Arsene Wenger taraftarları ikiye böldü

Bu arada İngiliz basını, Arsene Wenger'e karşı tutumunu iyice sertleştirdi. The Sun gazetesi, kulüp yönetiminin artık kötü gidişe son vermesi gerektiğini belirterek, "Wenger'i kovmaları gerektiğinin farklında değiller mi?" başlığını attı.


Bunları da Beğenebilirsiniz