Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arsenal'den ihbar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İngiliz kulübü, olay çıkaracakların listesini Kopenhag polisine verdi. İki ülke polisi işbirliği içine girerken, yayınlanan bildiride taraftarlara ‘‘İngiltere'nin küçük düşürülmesine izin vermeyin’’ çağrısında bulunuldu...

ARSENAL 17 Mayıs'ta Kopenhag'ta oynanacak UEFA Kupası finali için şimdiden tedbir almaya başladı. G.Saray'ın rakibi, taraftarlarına yaptığı Kopenhag'da barış çağırısında 'Ülkenizin küçük düşürülmesine izin vermeyin' dedi. Taraftarlara hem kulüplerine hem de ülkelerine karşı sorumlulukları hatırlatıldı.

Bir grup azınlığın Leeds'li taraftarların intikamını almak için Danimarka'ya gideceği istihbaratını alan İngiliz polisi de gerekli önlemleri almak için Danimarka ve Almanya'daki meslektaşlarıyla temasa geçti. Yetkililer holiganların listesini Islington Bölgesi polisine gönderdi. İngiliz polisinin, yerel polisle işbirliği yapacağı belirtildi.

SONUYARI

Daily Express gazetesi, 'Taraftarlara son uyarı' başlığını kullanırker, haberde Arsenal'in UEFA Kupası finalinde şiddet olaylarından korktuğu belirtildi. Bu arada Kopenhag ve çevresinde 30 bin Türk'ün yaşadığı, 12 bin Türk taraftarın da maça geleceği ve sorun çıkmasının beklendiği kaydedildi. Parken Stadı'nda parmaklıkların ise dikildiği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz