« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arsenal Oğuzhan'ı kaçırmak istemiyor

Arsenal, ara transfer döneminde bir çok kulüpten transfer teklifi alan 18 yaşındaki futbolcusu Oğuzhan Özyakup’un mukavelesini 2,5 yıl daha uzatmak istiyor.

FATİH ÖZYAR - AMSTERDAM / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’un da çok ciddi bir şekilde ilgilendiği genç oyuncu, geleceği konusundaki kararını kısa süre içerisinde açıklayacak.

2008 yılında AZ Alkmaar’dan Londra kulübüne transfer olan genç oyuncunun menajeri Salvador de Miranda, mukavelenin uzatılması konusunda Londra kulübüyle ilk görüşmenin yapıldığını doğrulayarak, “Sadece Arsenal değil, bir çok kulüp Oğuzhan’ı istiyor. Ama ilk olarak bizim görüşeceğimiz kulüp Arsenal olacak ve de öyle oldu. Gelen tüm teklifleri değerlendirip, Oğuzhan’ın geleceği için en doğru neyse bizde onu yapacağız” diyerek kısa süre içerisinde genç futbolcunun transferinin netleşeceğini söyledi.

İLK TERCİH ARSENAL

Mukavelesinin uzatılması konusunda kulübünden teklif almış olmasının kendisini mutlu ettiğini söyleyen genç yetenek ise, “AZ Alkmaar’dan Arsenal’e transfer olduğumda, hedefim A takımda kendime yer bulmaktı. Bu yapılan teklif bu şansı bana verdi. Şimdi ailem ve menajerimle birlikte oturup bana gelen teklifleri değerlendireceğiz. Geleceğim için en doğrusu ne ise onu yapacağım” dedi.

TRABZONSPOR’DAN 5 YILLIK MUKAVELE

Çeşitli kaynaklardan edinilen bilgiye göre Trabzonspor, teknik direktör Şenol Güneş’in de takımında görmek isteği genç oyuncuya 5 yıllık mukavele önerdiği iddia ediliyor. Avrupa’dan da bazı kulüplerin transfer teklifinde bulunduğu 18 yaşındaki Oğuzhan Özyakup, 19 yaş altı Hollanda Genç Milli Takımı’nda 10 numaralı formayı giyip, genç millilerin kaptanlığını yapıyor.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler