Gündem Haberleri

  Arp ve keman resitali

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyada ender olarak birlikte çalınan arp ve kemanı bugün Atatürk Kültür Merkezi Küçük Salon'da saat 19.00'da verilecek bir resitalde dinleyebilirsiniz. İstanbul Filarmoni Derneği'nin düzenlediği bu resitalde Cihat Aşkın keman, Çağatay Akyol ise arp çalacak. İki sanatçı Donizetti, Massenet, Saint-Saens, Ibert, Handel, Ferenc, Zabel ve Debussy'nin eserlerini seslendirecek.

  Resitalde keman çalacak olan Cihat Aşkın, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunu. Master ve doktorasını ise Londra Kraliyet Müzik koleji ve City Üniversitesi'nde tamamladı. Ülkemizinin ve dünyanın önemli müzisyenleriyle beraber çalışan Aşkın, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi ve Yüksek Lisans Programı Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapıyor.

  Resitalin diğer sanatçısı Çağatay Akyol ise Ankara Devlet Konservatuarı'nda başladığı arp eğitimini Berlin Yüksek Müzik Akademisi'nde sürdürdü. 1990 yılında dünyaca ünlü arp sanatçısı Ursula Holliger ile sahne paylaşan Akyol, birçok orkestra ve oda müziği grupları ile konserler verdi. Sanatçı halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Arp Grup Şefliğini sürdürüyor.

  <ı>AKM gişe tel: (0212) 251 56 00

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı