"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Armut dibine düşermiş...

EDİTÖRDEN...

Giorgia May Jagger... Soyadı tanıdık geldi mi? O, 60’ların en gözde modellerinden Jerry Hall ile ünlü müzisyen Mick Jagger’ın dört çocuğundan biri. şimdilerde de tanınmış markaların aranılan yüzü... Son olarak Versace’nin yüzü olarak dünyaya tanıtılan 17 yaşındaki yeni nesil Jagger’ın en belirgin özellikleri ise aralık dişleri ve dolgun dudakları...

Cildinizi arındırın

Yeni yıla kusursuz bir ciltle girmenin bir sırrı var: Tekin Acar Cosmetics’in özel markalarından Christian Breton... Markanın çiçek kokulu, cildi yenileme özelliği bulunan canlandırıcı toniği “Eclat Jeunesse”, cildin taze ve aydınlık görünmesini sağlıyor. ıçeriğindeki meyve asitleri cildin dokusunu düzenlerken glikot asit cildi arındırarak yumuşamasını sağlıyor. Ayrıca peeling özelliğiyle de ölü hücreleri ve nemsizlikten kaynaklanan çizgileri ortadan kaldırıyor. Fiyatı, 49.00 TL.

Büyüleyici sürprizler

Yeni yılın ilk hediyelikleri vitrinlere sıralanmaya başladı. Tekin Acar Cosmetics Mağazaları’nda yılbaşına özel olarak hazırlanan kampanyalar, yeni yılda parfüm koleksiyonununu genişletmenize olanak tanıyor. Bunlardan ilki Diesel standlarında... Buradan yapacağınız biri büyük olmak üzere iki ürün alışverişiniz karşılığında 135 TL değerindeki “Diesel Fuel For life Unlimited” 50 ml EDT’sini sadece 29 TL’ye alabiliyorsunuz. Ayrıca Armani parfümlerinden biri büyük boy olmak üzere 2 ürün alışverişlerinizde “Armani Code” erkek 30 ml veya “Diamonds” EDP bayan 30 ml hediye ediliyor. Gerçekten de kaçırılmayacak fırsatlar...

Yılbaşı gecesine hazır mısınız?

Yeni yılı karşılarken yıldızlarla yarışmaya ne dersiniz? Yeni makyaj uygulamaları, hem göz alıcı ışıltıları hem de yarattıkları ihtişamla yeni Hollywood divaları yaratacak kadar iddialı.

* Açık renk gözler ve solgun ciltlerde gümüş tonları, elegan bir görünüm yaratıyor. Daha koyu ve bronz tenlere sahip olanların ise altın tonlarına yönelmelerini öneriyorum. Makyajın ihtişamını koruması için de soğuk gümüşten sıcak altın tonlarına yumuşak geçişler yapabilirsiniz.
* Göz çevresine sert beyaz yerine transparan, doğal ya da krem tonları tercih edebilirsiniz.
* Kaliteli bir baz ürün göz makyajının kalıcılığını artıracaktır.
* Işıltı veren ürün, ışığı kaş kavisi ya da elmacık kemikleri gibi bölgelere yansıtarak makyaja kusursuzluk katar.
* Göz çevresine dikkat! Kremsi ve fazla kuru olmayan bir kapatıcı tekstürü ince çizgileri tam olarak doldurmaz. Bu yüzden kapatıcınızı kullanırken bir miktar göz kremiyle karıştırabilirsiniz.
* Göz yanılsamasının ustaları, ışığı yansıtıcı özellikleriyle fondötenlerdir. Işığı öylesine akıllıca keserler ki, böylelikle cilt tonu tüm yüzde dengeli bir görünüme kavuşur.
* Abartılı fondöten kullanımı ve fazlasıyla koyu renkler, tenin doğallığını bozar ve yaşlı görünmesine neden olur. Dolayısıyla fondöteni daha tutumlu uygulamak ve cilt tonuna uygun olmasına dikkat etmek şart.
* Kaşların altına bir miktar aydınlatıcı uygulayın. Bakışlarınızın aydınlandığını göreceksiniz.
* Transparan pudra çoğunlukla kompakt ürünlerden daha etkilidir. Teninizi makyaj sonrasında pudralamak yerine yüzeydeki nemi değil ama fazla yağı emen makyaj kağıtlarından kullanabilirsiniz.
* Göz makyajında kalın ve keskin çizgiler yerine yumuşak geçişleri tercih etmek, yüzünüze hem daha genç hem de daha yumuşak bir görünüm kazandırır.

Tatlı altın: BAL

Bal, sağlığa yararının yanı sıra güzelliğin de en etkili maddelerinden biri olarak kabul görüyor. Balın saçlar, cilt ve vücut bakımında kadınlara büyük vaatleri var.

Petekteki haliyle size ilk başta pek bir şey ifade etmeyebilir. Ama arıların enerji kaynağı olan bal, C vitamini, potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerden yana son derece zengindir. Bunlara demir ve çinko gibi oligo elementlerin de eklenmesiyle cildin yapısı için esaslı bir içerik haline gelir. Günümüzde giderek daha fazla kozmetik markası balın bakım gücünü ürünlerinde kullanıyor.
VÜCUT: Mısır kraliçesi Kleopatra’nın süt ve balla yaptığı banyolar meşhurdur. Eski Roma’da da bal, zeytinyağıyla karıştırılarak böcek ısırmalarına karşı merhem olarak kullanılıyordu. Çekilmiş buğday ve keçi boynuzuyla karıştırıldığında ise güzelik maskesi işlevi görüyordu. Arıların bu en kıymetli hazinesi bugün de vücut ürünlerinde bolca kullanlıyor.
SAÇLAR: Arı sütü ve bal bir arada kullanıldığında, zarar görmüş, kurumuş ve kırılmış saçların bakımında ve korunmasında önemli rol oynuyor. Çünkü içeriğindeki zengin amino asitler, saçtaki keratin maddesini oluşturuyor. Kırılgan saç tellerini onaran bu amino asitler ayrıca lipidler sayesinde kimyasal işlemlerden geçmiş ve kurumuş saç tellerini yumuşatarak kadifemsi bir yapıya kavuşturuyor. Tüm bu özelliklerinin dışında bal, stresli saç derisini ve saçları mükemmel kokusuyla rahatlatıyor da...
CİLT: Arı sütü, bileşimi itibariyle kusursuz bir anti-aging maddesi. Jel kıvamındaki öz proteinleriyle hücre yapılanmasını harekete geçiriyor ve cildin B grubu vitaminleriyle desteklenmesini sağlıyor. Potasyum ve demir gibi mineraller ışıltılı ve kurumayan dengeli bir cilt yapısında etkin rol oynuyor. Bal içerikli birçok krem, olgun ciltlerin nemlendirilmesinde de etkili. Antibakteriyel etkisiyle ise hassas ve yağlı ciltlerin bakımını sağlıyor.

Kırmızı iyidir

Her zaman geçerliliğini koruyan temel bir kural var: Kırmızı renkli sebze ve meyvelerin, içeriğindeki yoğun C vitamini nedeniyle çok sağlıklı olduğu söylenir. ışte bir örnek: Bir kırmızı biberin içindeki C vitamini, üç portakalın içindeki C vitaminine eşdeğer. Dolayısıyla bu kış her türlü hastalıktan korunmak için, bağışıklık sistemini güçlü tutmak için kırmızıya hücum!

Mutluluğa ışık tutun

Dışarısı sürekli gri ve puslu mu? Bu durumda vücudumuz da uyku hormonu üretimini artırıyor. Zaman içinde kişi kendini yorgun hissetmeye başlıyor. Ve hatta bir süre sonra bu yorgunluk yerini gün içinde giderek daha fazla acıkmaya, durmadan yemek yeme isteğine bırakıyor.
Peki ne yapmalı? Kuzey ülkelerinde herkesin hayatını yatağında geçirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Onlar bu psikolojilerini ışık terapisiyle düzeltiyor. Ama siz kendi kendinizi tedavi edebilirsiniz. Kış aylarında olsak bile dışarıdaki her gün ışığını lehinize kullanmanız mümkün. Gün içinde küçük kaçamaklar yapıp, yürüyüşe çıkın. Bunun bile mutluluk verdiğini göreceksiniz. Çünkü karanlık mutsuzluk, aydınlık ise mutluluk kaynağı...
Uzmanlar gün ışığında melatonin üretiminin azaldığını, buna karşın serotonin hormonunun daha fazla üretildiğini belirtiyor. Eğer gün içinde vücudumuz en az 20 dakikalık bir ışık depolayabilirse, kemikler için önemli olan D vitaminini harekete geçirmiş oluyor. Tüm bunlar en iyi öğle saatlerinde gerçekleşiyor.

Duyuların dünyasına hoşgeldin!

Lancome, kadınlara büyülü bir dünyanın kapılarını açan parfümlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm dünya ile aynı anda satışa sunulan “Hypnose Senses” duyuları ortaya çıkaran yeni kadın arfümü olarak lanse ediliyor. Koku, ışıltısı ve sıra dışı notalarıyla etkiliyor. Fransız şıklığını kadının iç dünyasıyla bütünleştiriyor. Adeta ikinci bir ten etkisi yaratıyor.
şipre koku ailesine ait “Hypnose Senses”in etkileyiciliğini sağlayan içerikler ise büyük oranda Osmantus çiçeği ve patçuliden geliyor.
Parfümün kampanya tanıtım yüzü ise dünyanın en ünlü modellerinden Daria Werbowy... Hipnotize eden bir güzelliğe sahip Werbowy, parfümün çekimlerinde bu güzelliği fazlasıyla ortaya koydu. Kamera önündeki baştan çıkarıcı, seksi pozlarıyla parfümün de gizli kodlarını ortaya çıkarmış oldu.
“Hypnose Senses”le çekiciliğin cazibesine kapılmamak imkansız.

KATILIN KAZANIN

20 Aralık tarihine kadar www.tekinacar.com.tr adresine “Lancome’un hislerinizi uyandıran yeni kadın parfümünün adı nedir?” sorusunun cevabı ile birlikte ad, soyad, adres vs. bırakan her 50. kişiye, Lancome Hypnose Senses 30 ml hediye edilecek. Acele edin, çünkü hediyeler 10 adet ile sınırlı...

GEÇEN HAFTANIN KAZANANLARI

Burberry kazananları
Halime Çoşkunçelebi
Abdullah Ortaç
Mert Hacıdan
Satılmış Saraç
Canan Ertuğrul
şifa Sarıçam
Can Hakan Sarıkaya
Kadir Aktaş
Asiye Seyis
Burcu Özdağ

E.Lauder kazananları
Yasemin Öztürk
Gönül Değirmenci
Melek Çelik
Adem Gür
Mualla Kılıçpiyade
Berke Sala
Serap Demir
Ayşe Kahraman
Ali Rıza Baygen
Tülay ınci
X