« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Armayı öpmedim ısırdım

Daha önce F.Bahçe’nin armasını değil formasını öptüğünü söyleyen yıldız futbolcu, “Galatasaray armasını öpmedim, sanki ısırdım. Çünkü sarı kırmızılı kulüp bana sahip çıktı ve güvendi” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

ANTALYA kampındaki Hannover ve önceki günkü Beypazarı Şekerspor maçlarında oynadığı futbolla Galatasaray’a çabuk ısınan Kazım Kazım, çok tartışılan gol sevinci hakkında “Ben Fenerbahçe’de armayı değil formayı öpmüştüm. Galatasaray armasını ise öpmedim, sanki ısırdım. Çünkü sarı kırmızılı kulüp bana sahip çıktı, güvendi” dedi.
Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Kazım, Galatasaray’a imza attığında ortalık karıştı, tepki yağdı. Öyle ki, sarı kırmızılı taraftarlar bir bildiri yayınlayıp milli futbolcunun transferini isteyen teknik direktör Hagi’ye bile ateş etti. Ancak Kazım Antalya kampındaki hırsının ardından önceki gece de golünü atıp G.Saray tarihine geçmeyi başardı. Çiçeği burnunda Aslan, Ali Sami Yen’deki son golü atan futbolcu oldu.
Ailem G.Saraylı
Son olarak Ziraat Türkiye Kupası’nda Beypazarı Şekerspor maçında attığı gol sonrası yaşadığı sevinç ile gündem olan Kazım, “Gol attıktan sonra Galatasaray armasını öptüm. Bunu Fenerbahçe’de hiç yapmamıştım. Çünkü benim tüm ailem Galatasaraylı. Kendimi sarı kırmızı renklere ait hissediyorum” diye konuşmaktan kaçınmadı.
Kazım dün F.Bahçe’de formasını öptüğü birçok maçın olduğunu hatırlattığımızda ise şunları söyledi: “Evet, daha önce Fenerbahçe’de de  formamı öptüm. Forma numaramı da işaret ettim sevinçlerimde. Ama hiçbir zaman Fenerbahçe armasını öpmedim.
Çok dua ettim
Oysa ben G.Saray armasını öpmedim, sanki ısırdım. Çünkü G.Saray Kulübü bana sahip çıktı, güvendi.  Beni sahiplendi. O maça çıkmadan önce çok dua ettim. Hep Allah’a yalvardım. Umarım bana güvenen hocama ve yönetime layık olurum. Bunun devam etmesi için elimden geleni yapacağım.” dedi.

G.Saray’ı vücuduna dövme yaptırıyor

Kazım Kazım, önümüzdeki ay içinde vücuduna Galatasaray dövmesi yaptıracak. Bu düşüncesini yakın çevresi ile paylaşan milli futbolcunun hayatındaki önemli olayları dövme yaptırmak gibi bir alışkanlığı var. Örneğin, kardeşi kadar sevdiği kuzenlerinin isimlerini hep bedeninde taşıyor. Çok sevdiği 3 kuzenini de daha /images/100/0x0/55eae688f018fbb8f89dea16önce kaybeden yıldız futbolcu, onların isimlerinin yanı sıra babası Rodney Richards’ın dövmesini de vücudunda taşıyor.

DÖVMELER NEYİ İFADE EDİYOR?

Sahada ölen kuzeni için sırtına resmini yaptırdı. Bu, Kazım’ın ilk dövmesiydi. Anlamı; “Seni hep yaşatacağım.”

Diğer kuzenini kalp krizinde kaybetti. Onun adını ise ensesine yazdırdı. Saygı ve sevgisini bu şekilde dışa vuruyor.

Üçüncü kuzenini de genç yaşta toprağa veren Kazım, onun adını omuzunda yaşatıyor. Baktıkça kaybettiği sevenlerini hatırlıyor.

Son dövmesini ise bu kez hayatta en değer verdiği varlığı babası Rodney Richards için yaptırdı. Anlamı ise; “Ona zarar gelmesin.”


Bunları da Beğenebilirsiniz