TRABZON HABERLERİ

Armada Grup Trabzon’da Yapacağı Yatırımları Sıraladı

IHA
20.10.2015 - 12:50Son Güncelleme :

ARMADA GRUP YETKİLİLERİ VALİ ABDİL CELİL ÖZ'Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. ZİYARETTE GRUP YETKİLİSİ HAKMİ İLE VALİ ÖZ BİRBİRLERİNE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİ

IHA

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi ve beraberindeki heyet ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında kabul etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Trabzon’un hem ticaret hem de turizm açısından bölgede önemli bir merkez olduğunu ifade eden Vali Öz, “Armada firması büyük bir yatırımla buraya giriş yapıyor. Geçen ay ön sözleşmesini imzaladığımız fuar, kongre merkezi ve otel inşaatının nihai sözleşmesini yapacağız. Yaklaşık 50 milyon dolarlık bir yatırımıyla bu süreç başladı. Bu Armada şirketi için Karadeniz’e ve Trabzon’a giriştir. Önümüzdeki süreçte üzerinde çalıştığımız daha büyük ve kalıcı projeyi netleştirerek kamuoyuyla paylaşacağız ve Trabzon, Karadeniz ve Türkiye için körfez ülkeleriyle yatırım anlamında önemli bir işbirliğinin adımını atmış olacağız. Bu yatırımınız yeni yatırımcıların buraya cesaretle gelmesine öncülük edecektir. Bu girişiminiz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
İNGİLİZ BÜROKRASİSİNE TRABZON’U ÖRNEK VERMİŞ
Armada Grup Yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi de, “Körfez ülkeleri ile Trabzon arasında çok derin bağlantılar var. Trabzon kalbimizde olan bir şehirdir. Burada çok güçlü bir yapı var. İngiltere’de de yatırımlarımız var. Ancak İngiliz bürokrasisi çok yavaş. Onlara, ‘Gidin Trabzon’u görün. Orada bürokrasi nasıl hızlı işliyor görün. Onlardan eğitim alın’ dedim. Buradaki bürokratik işlemlerden çok memnunuz. İstediğimiz her konuda bize çok hızlı dönüş oldu. Bölgenin çok güçlü bir altyapısı var. bu da bizim yatırımlarımızın hızlanmasına vesile olacaktır" diye konuştu.
Trabzon’un Araklı ilçesine önemli bir yatırım yapmayı planladıklarını ifade eden Hakmi "Araklı bölgesinde çok büyük makro proje yapmak istiyoruz. Sağlık turizmi konusunda çok uzmanız. Dubai’de sağlık turizmini başlatan grubuz. Sağlık turizmi konusunda Trabzon’a bir şeyler yapmak istiyoruz. İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki sağlık turizmini biz başlattık. Buraya da aynı şekilde büyük bir yatırım yaparak Trabzon’a Dubai’den ve İngiltere’den uçakla hasta getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.
ARAP YATIRIMCILAR TRABZON’DA AT YARIŞLARI DÜZENLEYECEK
"Burada at biniciliği konusunda da yatırım yapmak istiyoruz" diyen Hakmi "At yetiştirme çiftlikleri kurarak at yarışları düzenlemek istiyoruz. Dubai’de yetiştirilmesi zor olan atlar var. Onları burada yetiştirmeyi planlıyoruz. Böylece bir at yetiştirme ve at biniciliği kültürü oluşturmak istiyoruz. Bu yatırımımız dünya çapında bir yatırım olacak. Büyük inşaat şirketleriyle çalışıp marka oluşturmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
YAPACAĞI İLK MARİNA’YA KENDİ YATIYLA GELMEYİ PLANLIYOR
Trabzon’a yat marinası da yapmak istediklerini belirten Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi "Buraya marina yapmayı planlıyoruz. Trabzon’a yapacağımız yatırımlar tüm dünyanın konuşacağı bir yatırım olacak. Sadece körfez ülkelerinden ve Avrupa’dan değil tüm dünyadan Trabzon’a turist gelecek. Trabzon’a ilk olarak benim yatımla gelmeyi düşünüyorum. Bizlere bu konuda destek veren başta sizler olmak üzere DOKA’ya ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ziyarette Vali Öz, Armada Grup yetkililerine gümüş telkari işlemeli gemi maketi hediye ederken, Armada Grup yetkilisi de ülkesine özgü hediyeleri Vali’ye sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Armada Grup Trabzon’da Yapacağı Yatırımları Sıraladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Armada Grup Trabzon’da Yapacağı Yatırımları Sıraladı haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:00
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı