Ege Haberleri

EGE

  Arkasspor'un örnek kaptanı

  Mustafa KÖPRÜLÜ
  12 Ocak 2015 - 01:09Son Güncelleme : 10 Ocak 2015 - 17:42

  ARKASSPOR’un kaptanı Mustafa Ramazanoğlu, sportif kimliğinin yanı sıra eğitime verdiği önemle de örnek oluyor. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra spor yöneticiliğinde yüksek lisans eğitimini tamamlayan 35 yaşındaki pasör, profesyonel sporcu olmanın, eğitime engel teşkil etmediğini gözler önüne serdi.

  Üniversite yıllarında okulunu da antrenmanlarını da aksatmadığını dile getiren Mustafa, “Takım arkadaşlarımın dinlendiği saatleri ben derslerime ayırırdım. Gençlere de aynısını öneriyorum” dedi.

  Babası Mesut Ramazanoğlu’nun geçmişte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevi yaptığını, iki ağabeyinin doçent, birinin de öğretmen olduğunu söyleyen tecrübeli oyuncu, “Eğitimde aile desteği çok önemli. Genç sporcular okulda devam zorunluluğundan yakınıyor ancak çabalamaları gerekiyor. Gayret gösterirlerse anlayışla karşılanırlar. Sporcu eğitimli olmalıdır. İyi sporcu olmak, sadece iyi voleybol oynamak, teknik beceriye sahip olmak değildir. Eğitimli ve donanımlı olmanın fark her zaman belli olur” diye konuştu.

  GENÇLERİMİZ ŞANSLI
  Altyapıdan yetişen gençlere A takımda en çok şans veren kulüp Arkaspor’un kaptanı olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Mustafa, “Görevim sahada bitmiyor, sorumluluklarım var. Lider ve örnek olmam gerekiyor. Gençlerimize voleybolla birlikte, hayatla ilgili tecrübelerimi de aktarıyorum. Gelip geçici bizler kulüplerde bırattığımız iz onarınında anılırız” dedi.

  AİLELERE MESAJ
  Türkiye’de voleybolun daha cazip ve yaygın hale gelmesi gerektiğini anlatan başarılı oyuncu, altyapı antrenörlerine büyük iş düştüğünü söyledi, ailelere şu mesajı gönderdi: “Çocuklar bilgisayar başında zaman öldüreceklerine, spor yapıp sosyalleşmeli. Aileler çocuklarını spora yönlendirmeli ama hırslandırmamamı. Kazanıp, kaybetmeyi sporla öğrenmeliler.”

  6 ŞAMPİYONLUK
  Sakarya doğumlu olan Mustafa Ramazanoğlu, çocukluk yıllarında basketbol, hentbol ve tekvando eğitimi aldı. 14 yaşında voleybola başladığı Netaş ve Arçelik’te 2’şer, İstanbul BŞB ve Arkasspor’da birer kez olmak üzere 1’inci Lig’de 6 şampiyonluk yaşayan başarılı pasör, Galatasaray, Beşiktaş ve Halkbank’ta da oynadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı