« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arkasına bakmadan kaçtı

Disiplinsiz yaşantısıyla ün yapan sambacı, dün sabahki idmana katılmadı. Yapılan araştırmanın ardından Brezilyalı oyuncunun otel odasındaki birkaç parça eşyasını alarak ülkesine kaçtığı kulübün sitesinden duyuruldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

JO Alves, büyük umutlarla geldiği ancak büyük hayal kırıklığı yarattığı Galatasaray’dan sezon sonunu beklemeden kaçtı. Ara transferde Ocak ayında Manchester City’den kiralanaan Brezilyalı golcü dün sabah yönetimden habersiz ülkesine uçtu. Sambacı geçen sezon da kiralık olarak oynadığı Everton’dan da izin almadan ülkesine kaçmıştı. Jo ikinci firarını sarı kırmızılı forma altında gerçekleştirdi.
Siteden duyuruldu
Kaldığı evde alem yaptığı için yönetimin gelen şikayetler üzerine Polat Otel’e yerleştirdiği Jo, dün sabah 10.30’da yapılan idman için tesislere gelmedi. Yapılan araştırmanın ardından disiplinsizliğiyle ün yapan Brezilyalı oyuncunun otel odasındaki birkaç parça eşyasını alarak kaçtığı öğrenildi.
 Jo, takım içindeki tek dostu ve yakın arkadaşı olan vatandaşı Elano ile Meksikalı Dos Santos’a bile haber vermeden ülkesinin yolunu tuttu. Yönetim ise oyuncunun Gürpınar’da kiraladığı eve bakma ihtiyacı bile duymadan resmi sitelerinden sambacının kaçtığını duyurdu.
Galatasaray yönetimi alacaklarından kesilmek üzere golcüye de yaklaşık 50 bin Euro para cezası verdi. Bu rakam hafta içinde yapılacak yönetim kurulu toplantısında resmiyet kazanacak.  Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Jo’nun durumunun değerlendirileceğini ifade ederek, “Kendisiyle ilgili gereken yapılacak” dedi. Jo için FIFA ve UEFA’ya ise şikayette bulunulmayacak.
Jo, Everton’da da firari olmuş ve kadro dışı kalmıştı. Brezilyalı futbolcu, İngiliz ekibinde oynarken hocası David Moyes ve kulüp yetkililerine haber dahi vermeden Brezilya’ya gitmişti.

Türkiye’den kaçan futbolcular

Szymkowiak, Campbell, Vugrineç, Rada, Lange, Musampa, Rısp (Trabzonspor), İbrahim Ba (Rizespor), Felipe, Hakan Yakın, Ribery, Lincoln (Galatasaray), Letchkov, Kleberson, Ailton (Beşiktaş), Murat Yakın, Ortega, Enke (Fenerbahçe).


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler