Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arkamdan tekmelendim

‘Petre aleyhine bağıranlar Galatasaray’a kötülük yaptı. Çok çirkin bir durumdu. Takım iyi gidiyor, ama bazıları bunu istemiyor. İçeriden bir manipülasyon yapıldığını düşünüyorum.’

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
HAGİ’den yönetime yaylım ateşi... Dün bir basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Teknik Direktörü, önceki günkü Bursaspor maçında Petre aleyhine ve Ümit Karan, Saidou lehine yapılan tezahüratların arkasında, yönetimden bazı isimlerin bulunduğunu ileri sürdü. Yönetimde kendisini istemeyenlerin bulunduğunu vurgulayan Rumen çalıştırıcı, taraftarların Bursaspor maçındaki tepkileri için ‘içerden manipüle ediliyor’ ifadesini kullandı. Gheorghe Hagi, büyük yankı yaratan basın toplantısında şunları söyledi:

‘Bursaspor maçındaki olaylar beni çok kızdırdı. Kontrolsüz bir şeyler söylemek istemediğim için maçtan sonra basın toplantısı yapmadım. Söyleyeceklerimi şimdi söylüyorum. Bursaspor maçında normal olmayan şeyler yaşadık. 70. dakikadan sonra Petre aleyhine yapılan tezahüratlar takıma zarar verdi. Ondan sonra iyi oynayamadık, maçı kaybedebilirdik de. Çok çirkin bir durumdu.

G.Saray taraftarıyla benim aramda hiçbir sorun yok. Ancak, takımda bulunmayan oyunculara tezahürat yapılması normal değil. Çok güzel işler yapıyoruz, takım iyi gidiyor, ama bazıları bunu istemiyor. İçeriden bir manipülasyon yapıldığını düşünüyorum. Takımın başarısını etkilemek için böyle şeyler yapıyorlar.

Bu tezahüratları yapan taraftarlarımız tuzağa düştü. Çocukça şeyler bunlar. O sözleri söyleyenler Galatasaray’a kötülük yapmıştır. Sahaya çıkanları alkışlayacaklarına, takımda olmayanları alkışladılar. Halbuki, futbolcunun kafası her zaman, her yönden rahat olmalıdır. Futbolcu sorunlu olursa, iyi sonuçları nasıl alabiliriz? Gerçek taraftar böyle şeyler yapmaz.

Her şey benim üzerime atılıyor. Arkamdan dolaylı yollardan bana tekme atılmak isteniyor. Taraftarlarımız gerçekleri bilsin, kulüpte para yok. Bazı oyuncularım hala hiç para almadı. Onları tebrik ediyorum. En az para harcayan takımız.

Yöneticilerle de aramda kötü şeyler yaşanmadı. Onlarla her zaman konuşuyorum. Neler düşündüğümü biliyorlar. Birileri, başarılı olduğumuz zaman öne çıkıyor ve konuşuyor. Ama, takım kötü gidince her şeyden beni sorumlu tutuyorlar. En ufak kötü bir şeyde bile benim ismim ön plana çıkıyor. ‘Son karar Hagi’nin diyorlar. Şunu herkesin bilmesini istiyorum, ben sadece teknik açıdan sorumluyum. Derdimizi kimseye anlatamıyoruz. Hala bir sportif direktörümüz bile yok.

Her geçen gün daha zor şartlar altında çalışıyorum. Rica ediyorum, beni rahat bırakın. Sözleşmemin sonuna kadar bekleyin. Neler yapacağımı görün, ondan sonra karar verin. Sezon başından beri aynı provakasyonları yapıyorlar. Böyle olmaması lazım. Bu, hiç iyi bir yol değil. Benden rahatsızlarsa açıkça yüzüme söylemeliler ki, ben de bileyim.

Alınan kararlar sadece bana ait değildir. Tüm teknik kadronun kararıdır. Ben takıma ve teknik ekibime güveniyorum. Gerçek bir ekip. Galatasaray’a ilk geldiğim günleri unutmayın. Takım ne haldeydi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler