Arkadaşları böyle uğurladı

hurriyet.com.tr
02.07.2012 - 10:46 | Son Güncelleme:

Yüksek Mühendis Mimar Alp Malik Evrenol önceki gün hayatını kaybetti. 40 yılı aşkın bir süreden beri mimari alanda çalışma yürüten Evrenol’un vefatı sonrası çalışanları gazetelere dikkat çekici bir vefat ilanı verdi.


Bugün Teşvikiye Camii’nde kılınan namaz sonrası son yolculuğuna uğurlanan Evrenol’un ismini oluşturan üç harfi (ALP), yan yana dizilerek oluşturan çalışanlar “Seni çok özleyeceğiz…” sözleri eşliğinde ortaya çıkan fotoğraf karesini ile Alp Evrenol için vefat ilanı verdi.

'SEVENİ BOLDU'

1990 yılında Mimarlar Workshop isimli şirketi eşi Mehpare Evrenol ile kuran Alp Evrenol’un şirketinde 35 kadar mimar çalışıyor. “Alp bey bir işveren gibi değil

Arkadaşları böyle uğurladı
Doğum günü hediyesi ile Evrenol'a veda ettiler.
bir baba gibiydi” diyen şirket çalışanı Yüksek Mimar Tamer Tunbiş, “Çok değerli, çok ahlaklı bir insandı. Bizler için bir işveren değil bir baba gibiydi. Türkiye’deki birçok mimar arkadaşımızda izi vardı. Seveni boldu” sözleri ile Evrenol’u anlattı.

DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİYDİ

Tamer Tunbiş, gazete ilanında yer alan fotoğraf karesi ile ilgili ise “Alp bey 1941 doğumluydu. Geçtiğimiz 8 Mart doğum günüydü. Son zamanlarda rahatsızlıkları vardı.

Biz de o gün farklı ve renkli bir doğumgünü hediyesi olsun diye arkadaşlarla öyle bir fotoğraf karesi oluşturduk. Ve kendisi de bu hediyemize çok sevinmişti. Biz de onu, o sevdiği fotoğraf karesi ile uğurlamak istedik” dedi.

ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTI

Robert Koleji'nde liseyi bitiren Alp Evrenol, Stuttgart Teknik Üniversitesi'nde 1969 yılında Yüksek Mühendis Mimar olarak mezun oldu. Uzun süre yurtdışı projelerde görev alan Evrenol 1990’da Yüksek Mimar olan eşi Mehpare Evrenol ile kendi mimarlık ofislerini kurdu.

Akasya Projesi, Bosphorus City, Ottomare Suites, Ankara Altın Oran, Gaziantep Antepia,  Flat Ofis, Deposite, İstanbul Sarayları gibi çok sayıda büyük ölçekli projede imzası bulunan şirket bünyesinde 35 mimar görev yapıyor.

Denize tutkulu olduğu ifade edilen Alp Evrenol, geride eşi Mehpare, Can ve Mete isimli iki çocuğu yanı sıra MO isimli teknesini ve 35 şirket çalışanını bıraktı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı