Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arkadaşını timsahtan kurtaran kadına cesaret ödülü

  SYDNEY (A.A)
  27.02.2006 - 11:17 | Son Güncelleme:

  Avustralya'da arkadaşını kurtarmak için 4 metrelik timsahın üzerine atılan 60'lık “delikanlı kıza” büyük cesaret ödülü verildi.

  Alicia Sorohan adlı kadın, bir grup arkadaşıyla 2004 ekiminde Cap York yarımadasına kamp kurdu. 11 ekim sabahının erken saatlerinde yan çadırda kalan Andrew Kerr'in çığlıklarına fırladı. Arkadaşını en az 4 metre uzunluğunda, 300 kilo ağırlığındaki timsahın ağzında çırpınırken gören Alicia, “kim olsa aynı şeyi yapardı” diyerek hışımla dev sürüngenin üzerine atıldı. Timsah, ağzındaki avı bırakıp bu kez Alicia'ya döndü. Bu “göğüs göğüse” muharebe sırasında Alicia'nın kolu kopma derecesine geldi, burnu kırıldı. Alicia'nın imdadına oğlu Jason yetişti. Jason tüfekle vurarak timsahı öldürdü ve annesini kurtardı.

  Alicia, kendisine cesaret madalyası takılırken, “(...) Hissettiğim daha çok korkuydu. Ama başı derde girmiş birini görürseniz yardım eli uzatırsınız. Yaptığım pek akıllıca bir şey değildi, ama yapmam gerekirse yine yaparım...” dedi.
  Boğuşma sırasında kopacak hale gelen kolu, bugün iki plaka ve 12 vida tutuyor. Aynı bölgeye tekrar kamp kurmaya gideceğini belirten Alicia Sorohan, kolunu henüz eskisi gibi kullanamasa da bunu bir gün yapacağına inanıyor.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı