Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arkadaşın şekeri var

Orman, kendisini Prosinecki’yi ayartmakla suçlayan Kayseri Başkanı Mamur’a cevap verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kendisini hocaları Robert Prosinecki’yi ayartmakla suçlayan Kayserispor Başkanı Recep Mamur’un şeker hastalığı nedeniyle bu şekilde konuştuğunu söyledi. ÜÇ yıllığına yeniden Beşiktaş başkanlığına seçilen Fikret Orman, kendisini Robert Prosinecki’yi ayartmakla suçlayıp “Bu nasıl Beşiktaşlı duruşu” diyen Kayserispor Başkanı Recep Mamur’un şekeri olduğunu ve bu nedenle böyle bir açıklama yaptığını belirtti.

‘PROSINECKI KONUSU KAPANMIŞTIR’

KULÜP merkezinde basın toplantısı yapan Orman’a gazetecileren Mamur’un kendisine gönderdiği ve kamuoyuyla paylaştığı SMS soruldu. Fikret Orman, “Mesajı ben görmedim. Bana, şahsıma gönderilen mesajın gazetecilere gönderilmesini doğru bulmuyorum. Sporun içerisinde bulunup, Beşiktaş duruşunu referans gösteren insanların bu hareketini doğru bulmuyorum. Recep Mamur arkadaşımızın şekeri var. O yüzden bu konuyu uzatmayacağız. Prosinecki ile bizim görüşmemiz olmamıştır. TFF genel kurulunda Süleyman Hurma’ya da ilettik. Prosinecki ile görüşmemiz olmamıştır ama niyetimiz olmuştur. İşini iyi yapanların talepleri çıkar. Bu dakikadan itibaren Prosinecki ile ilgili hiç bir ilgimiz yoktur. Kayserispor Başkanı’nın bana çekmiş olduğu mesajı yakışıksız buluyorum. Hırsını şekerine bağlıyorum” dedi. Orman, bugüne kadar Slaven Biliç’in de gündeme gelmediğini söyledi.

‘RONALDİNHO’NUN PARASINA BAKARIZ’

Ronaldinho’nun transfer edilip edilmeyeceği sorusuna ise Orman şu yanıtı verdi: “Bizde pazarlamaya yönelik çalışma olmaz. Takımımıza katkı sağlayacak transferler olur. İyi bir takım kuracağımıza herkes inansın. Futbol ile alakalı soruları futbol genel direktörü Önder Özen’e sormanızı rica edeceğiz. Bundan sonra bu konuda yorum yapmayacağız. Ronaldinho’nun ismi değil de alacağı ücreti bizi ilgilendiriyor. Ücret yapılanması bizim istediğimiz seviyede olursa profesyonel kadromuz da katkı sağlayacağını düşünürse böyle bir transfer olur” diye konuştu.

4 yabancının tribünde oturması yanlış

Orman, TFF’nin yabancı uygulamasının bir senedir bilindiğini belirtip, “Doğru bir karar mıdır? 10 futbolcunun parasının ödenip, 6 tanesini sahada bulmayı doğru bulmuyorum. Bu konuda Beşiktaş için sürpriz bir konu olmadı” ifadelerini kullandı.

Müthiş iddia

Beşiktaş’tan teklif almadığını açıklayan Robert Prosinecki’nin siyah beyazlılar için transfer çalışması bile yaptığı öne sürüldü. Adını açıklayan bir Beşiktaşlı yönetici, “Kamp kadrosunu Prosinecki’nin talimatına göre belirledik. Hatta İbrahim Toraman’ın yenilenen sözleşmesini bile borsaya bildirmedik. Bize verdiği sözünü tutmadı. İyi ki de almamışız” dedi.

RECEP MAMUR’UN ATTIĞI SMS

RECEP Mamur’un attığı o SMS: “Sayın Fikret Bey, yeniden başkanlığa seçilmenizi tebrik ederim, hayırlı olsun. 2 kez aradım, asistanınız çıktı. Önemli olduğunu söyledim. Dönmediniz. Niçin aradığımızı tahmin etmişsinizdir. Futbol direktörünüz, Süleyman Hurma Bey’i aramış, Prosenicki ile görüşmek için izin istemiş. O da bu görüşmenin şık olmayacağını söylemiş. Bu işi sizin şahsiyetinize ve kişiliğinize yakıştıramıyorum. Etik olmuyor. Lütfen bu sevdadan vazgeçin. Bu işi büyütmeyelim.”


Bunları da Beğenebilirsiniz