Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arkadaşa fuhuş tuzağı

  Hürriyet Haber
  06 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 06 Aralık 2000 - 00:01

  Arkadaşına inanıp Trabzon'a iş bulmaya gelen Kırgızistan uyruklu bilgisayar uzmanı Umuda ve 2 arkadaşı kadın tacirlerinin eline düştü. Umuda ve arkadaşları, Özbek patroniçe Sahiban ile sınırdışı edildi.

  TRABZON'da düştükleri fuhuş batağından kurtulmak isteyen Kırgızistan uyruklu 3 kadın polise sığındı. Kırgız kadınları pazarlayan Özbekistan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.

  Kırgızistan uyruklu 25 yaşındaki Umuda Karabaeva, ülkesinden tanıdığı Özbek Sahibahan Yuldazheva'nın iş bulma vaadiyle kendisini 2.5 ay önce Trabzon'a getirdiğini, ancak erkeklerle fuhuş yapmaya zorladığını ileri sürdü.

  İki üniversite bitirdiğini, ancak ülkesindeki ekonomik şartların olumsuzluğu nedeniyle çalışıp para kazanmak üzere Trabzon'a geldiğini ifade eden Karabaeva'nın başvurusu üzerine Özbekistan uyruklu Sahibahan Yuldazheva ile arkadaşı Yulduz Ashuralıyeva gözaltına alındı. 2 Özbek satıcının gözaltına alınması üzerine aynı otelde kalan 19 yaşındaki kuaför Santalat Karimova ile ekonomist Roza İrisalieva da şikayetçi oldu.

  Karimova ve İrisalieva, 2 Özbek kadının kendilerini de zorla erkeklere sattığını iddia etti. Gözaltına alının Sahibahan Yuldazheva ve Yulduz Ashuraliyeva tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edildi, ancak sınırdışı edilmek üzere serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı