Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arkadaş katiline 13 yıl 4 ay hapis cezası

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  05 Ekim 2007 - 13:31Son Güncelleme : 05 Ekim 2007 - 13:31

  ESKİŞEHİR’de birlikte içki içtiği 33 yaşındaki arkadaşı Suat Kaya’yı çıkan tartışmada bıçakla öldüren 31 yaşındaki taksi şoförü Ayhan Hoşsevdi 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Şarhöyük Mahallesi’nde 25 Eylül 2006 tarihinde meydana gelen olayda evli bir çocuk babası Suat Kaya’nın cesedi babasına ait kullanılmayan bir evin bahçesinde bulunmuştu. Suat Kaya’nın katil zanlısı olarak yakalanan taksi şoförü Ayhan Hoşsevdi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada son kez hakim karşısına çıkan sanık Ayhan Hoşsevdi, olay günü Sarıcakaya ilçesi yakınlarına piknik yapmaya gittiklerini söyledi. Piknik dönüşünde Ayhan Hoşsevdi’nin otomobili kendisinin kullanmak istediğini anlatan Ayhan Hoşsevdi, “Alkollü olduğu için otomobili kullanmasına izin vermedim. Eskişehir’e döndüğümüzde çalıştığım taksi durağının önünde bana küfür etti. Kavga etmeye başladık. Korkutmak için bıçak çıkarmıştım. Bacağından yaralandı. Kendisini hastaneye götürmemi söyledim. Ancak o kabul etmedi. Bana küfür edip yürüyerek yanımdan uzaklaştı. Ben onun yarasının hafif olduğunu sanmıştım. Meğer yürüyerek babasının kullanılmayan evine gitmiş ve orada kan kaybından ölmüş. Öldüğünü 3 gün sonra polislerden beni gözaltına aldıklarında öğrendim. Böyle olacağını bilseydim onu zorla hastaneye götürürdüm” dedi.

  Ağır Ceza Mahekemesi heyeti sanık Ayhan Hoşsevdi’yi adam öldürmek suçundan 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı