Ege Haberleri

EGE

  Arkadaş için ölüme koştular

  Taylan YILDIRIM (DHA)
  01.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.01.2011 - 22:39

  Bornova’da bir yapı market inşaatının bodrum katında dün saat 07.00 sıralarında işçiler kaynak yaparken çıkan kıvılcımlar tavandaki izolasyon malzemesini tutuşturdu.

  İşçiler, dumanla alevlerin arasında kaldı, merdivenlerden çıkmayı başardı. Onların kurtulduğundan habersiz alevlerin arasına giren, Kırıkkale Keskin’den 20 gün önce çalışmaya gelen 2 çocuk babası İsmail Ünver (48) ile amcasının oğlu, 3 çocuk babası İdris Ünver (37) yoğun dumandan zehirlenip can verdi. Dumandan ve alevlerden etkilenen Adnan Ünver ile Adem Bara Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü, sağlık durumlarının ciddi olduğu bildirildi.

  İşçilerin isyanı
  Alevlerin arasında kalmasına rağmen kurtulan Haydar Bara, yangını kaynak işçilerinin çıkardığını belirterek şunları söyledi: “Dışarıya çıktığımızda ise yakınlarımın içeriye girdiğini öğrendim. Yangın söndürüldükten sonra cesetlerini çıkardık. Akrabalarım sigortasız öldü. Olaydan sonra firma yetkilileri hemen sigorta girişlerini yatırmak için kimlik bilgilerini istedi, sorumluluktan kaçmak için. Olayda kusuru olanın, önlem almayanın cezalandırılmasını istiyorum.”  Firma yetkilileri soruları yanıtsız bırakırken olası bir olaya karşı polis önlem aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı