Gündem Haberleri

  Arkadan saldırdı

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Jogging yaparken sapık saldırısına uğrayan hostes Ö.A., ‘‘Bana arkadan saldırmasa onunla başa çıkardım’’ dedi. Tecavüzcü Fuat Balkan, tatbikat yaptırılırken ‘‘Eşofmanını indirdim. Bağırınca yumrukladım’’ diye ifade verdi.

  FLORYA Atatürk Ormanı'nda sapığın saldırısına uğrayan Hostes Ö.A., şoktan çıktıktan sonra tedavisini sürdüren doktora, ‘‘10 yıldır spor yapıyorum. Arkadan saldırıp, boynuma ip dolamasaydı, onunla başa çıkabilirdim’’ dedi.

  Bu arada dün 12.20'de, tecavüz tatbikatı için elleri kelepçeli olarak Atatürk Ormanı'na getirilen HAVAŞ işçisi Fuat Balkan, hostes Ö.A.'yı havalimanından tanıdığını söyledi.

  Daha önce bir süre takip ettiği Ö.A.'ya önceki gün Atatürk Ormanı'nda tesadüfen rastladığını ileri süren Fuat Balkan, saldırı anını soğukkanlılıkla anlattı:

  ‘‘Çevrede kimsenin bulunmadığı bir anı kollayarak, arkasından yaklaşıp üzerine atıldım. Birlikte yere düştük. Bağırmaya başlayınca, yerden bulduğum iple boğazını sıkarak, susması için yüzüne birkaç yumruk attım. Kendinden geçtiği sırada tanımadığım bir kişi geldi. Ne yaptığımı sordu, kadını rahat bırakmamı söyledi. Ona kadının bayıldığını ve yardım ettiğimi söyleyerek ambulans çağırmasını söyledim. Bana inanmadı. Üzerine yürüyerek bağırdım. Koşarak uzaklaştı. Geri dönerek kadını uzun otların arasına kadar sürükledim. Üzerindekileri sıyırıp göğüslerini okşadım. Eşofmanının altını yarıya kadar indirdim. Kendine gelince çığlıklar atmaya başladı. Korkudan altına kaçırdı. Tam bu sırada birisi bana bir tekme attı. Yere yuvarlandım. Sonra bu kişi silahını çıkardı ve teslim oldum. Tecavüz gerçekleşmedi.’’

  KAHREDEN KARŞILAŞMA 15 yaşındaki oğlu Buğra'ın, kulak burun boğaz servisinde tedavi gördüğü Özel Doğan Hastanesi'ne sedyeyle getirilen kardeşini giyisilerinden tanıyan Mine H., kahreden karşılaşmayı anlatırken titriyordu: ‘‘Oğlumun yattığı odanın camından bakıyordum. Polis arabası hızla, siren çalarak içeri girdi. Merak ettim, aşağı indim. Bir kadın getirdiklerini söylediler. ‘Kim' diye sorduğumda sporcu bir kadın getirdiklerini söylediler. O anda sedyeyle indirdiler ve aklımdan eşofmanı kardeşiminkine benziyor diye geçirdim. Sonra Florya'dan getirdiklerini söylediler. ‘Kardeşim orada spor yapar' diye çığlık attım. Getirilenin yaşlı bir kadın olduğun söylediler.’’

  DEFALARCA UYARDIM 1987 yılında Yeşilköy 50'nci Yıl Lisesi'nden mezun olan kardeşinin, hostes olmak için üniversiteye gitmediğini söyleyen Mine H. ‘‘5 yıl THY'de çalıştıktan sonra 1994 yılında İstanbul Havayolları'na geçti. Neredeyse 10 yıldır Atatürk Ormanı'nda jogging yapardı. Issız ormanda koşmaması, yanına sapıklar için bayıltıcı sprey alması için kardeşini defalarca uyardım. 'Ben güçlüyüm, kimse bana bir şey yapamaz' diyordu. 31 yaşındaydı, yalnız yaşamayı severdi, erkek arkadaşı yoktu. Tek lüksü yürüyüş yapmaktı. Onu ilk kez, hastanede yatarken, bitkin ve güçsüz gördüm. Sabah bana iyi olduğunu söyledi. Saldırıya uğramasaydı, dün sabah Londra'ya uçacaktı’’ diye konuştu.

  Ormanda tatbikat

  Sapığın babası: Bu utançla yaşayamam

  Ö.A'nın ailesinden özür dileyen, Fuat Balkan'ın babası Nuho Balkan, ‘‘Bu utançla yaşayamam. Şu an elime geçse oğlumu vururum’’ dedi. Anne Hasibe Balkan ise, ‘‘Keşke ölseydi bu haberi almasaydık’’ dedi. Bakkalık yapan Nuho Balkan, oğlunun 7 aydır Havaş'ta 70 milyon maaşla vardiyalı çalıştığını ifade etti. Oğlunun sezaryenle doğduğunu ve başının zedelendiğini ve psikolojik problemleri olduğunu söyleyen Balkan, ‘‘Çocukluğundan beri hırçın, saldırgandı. Küçükken tedavi ettirdik ama son zamanlarda doktora götüremiyorduk, istemiyordu’’ dedi. 1 yıl önce eşi Bilge'yi kaçırıp evlendiğinde oğlunun artık uslanacağını sandığını anlatan baba Balkan, ‘‘Televizyonda izlediği filmlerden çok fazla etkileniyor’’ dedi. Oğlunun otomobil hırsızlığı ve kavgadan dolayı sabıkası olduğu anlatan Balkan, ‘‘Bir gün eve geldi. 'Ben de denedim oluyormuş, televizyondaki gibi araba çaldım' dedi. Birisi gel şunu döv dese döverdi’’ diye konuştu.

  Doktor: Tecavüz edememiş

  POLİSE verdiği ilk ifadesinde ‘‘Tecavüz ettim’’ diyen Fuat Balkan'ın çirkin emeline ulaşamadığını açıklayan Başhekim Yıltan Deveci, ‘‘Jinekolojik muayene sonuçlarına göre, tecavüz, sadece girişim aşamasında kalmış. Hasta geldiğinde eşofmanı sıyrılmıştı ama bodysi hálá vücudundaydı. Bize tecavüz edildi diye getirildi ama jinekolojik muayenede tecavüz bulgusuna rastlanmadı. Biz tecavüze uğramadığı kanaatindeyiz. Ancak kesin sonuç, yapılacak adli testlerden sonra belirlenecek’’ dedi.

  Cennet Mahallesi'ndeki Özel Doğan Hastanesi'nin Başhekimi Deveci, yoğun bakım servisinde tedavisi süren Ö.A.'nın, saldırı sırasında aldığı darbeler nedeniyle burnunun kırıldığını, beyninde ödem meydana geldiğini açıkladı. Ö.A'nın şoktan yeni çıktığı için henüz psikolojik tedaviye başlamadıklarını kaydeden Deveci, 2 gün sonra hastanın taburcu edilebileceğini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı