HATAY HABERLERİ

Arjantinli Aleviler Samandağ'da

DHA
27.03.2017 - 16:44Son Güncelleme :
DHA

 

 

 

 

HATAY'ın Samandağ İlçesi'nde Ayhan Kara Vakfı ve Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD) tarafından düzenlenen, Suriye'den Arjantin'e göç eden Alevilerin konu edildiği 'Yeşeren Umutlar, Göç' paneli gerçekleştirildi.
Moderatörlüğünü Samandağ AKAD Başkanı Süleyman Okur'un yaptığı panele, konuşmacı olarak Arjantin'den, Şeyh Cebrail Muhsin El Ali ve Dr. Ali İlyas El Süleyman katıldı. Panele, sivil toplum örgütü temsilcileri, din ve kanaat önderleri, Ayhan Kara Vakfı Başkanı Ayhan Kara ile çok sayıda vatandaş katıldı. Panele Arjantin'den katılan Şeyh Cebrail Muhsin El Ali, Arap Alevilerinin Suriye'den Arjantin'e göçlerini ve yaşadıklarını anlattı. Dr. Ali İlyas El Süleyman, Arjantin'de Arap Alevilerin dernekleşme, sosyal ve kültürel faaliyetlerini ve anadil üzerinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Konuşmaların ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

Ramazan ÇELİK/HATAY, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Arjantinli Aleviler Samandağ'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arjantinli Aleviler Samandağ'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı