Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arjantin Ekonomi Bakanı'ndan IMF'e eleştiri

  Hürriyet Haber
  13.01.2002 - 13:37 | Son Güncelleme: 13.01.2002 - 13:37

  Arjantin Ekonomi Bakanı Yardımcısı Jorge Todesca, IMF'i sert dille eleştirirken, IMF`nin, Arjantin`in durumunu anlayamadığını söyledi.

  Arjantin Ekonomi Bakanı Yardımcısı Jorge Todesca, ``açıkçası, her iki dakikada bir bize ne tür yol tutacağımızı söyleyen ve bunu da 10 bin kilometre öteden yapan, durumu hiç de iyice bilmeyen IMF yetkilisine ihtiyacımız yok`` dedi.

  IMF İcra Direktörü Yardımcısı Anne Krueger`in Cuma günü gazetecilere açıklamasında, IMF`nin, ``Arjantin tarafından konulan ikili döviz kuru sisteminin sürdürülebilir olduğuna inanmadığını`` söylemesi üzerine, Arjantin Ekonomi Bakan Yardımcısı Todesca bu açıklamayı yaptı.

  Krueger ayrıca, IMF`den bir heyetin bilgi toplamak ve teknik yardım teklifi için bu hafta Arjantin`e hareket edeceğini, ancak yeni bir kredi müzakeresi için çok erken olduğunu söylemişti.

  Todesca da buna karşılık, IMF`nin söyleyecek ilginç bir şeyi olmadığı zaman daha az konuşması gerektiğini belirterek, ``en azından,IMF, ekonomik ve sosyal durumu dengeye getirmemiz için birkaç gün çalışmamıza izin vermeli`` diye konuştu.

  Arjantinli yetkililerin halkın çıkarlarını tatmin eden bir planla ortaya çıkacağını belirten Todesca, hükümet çalışırken IMF`in sabırlı olması gerektiğini kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı