ANKARA HABERLERİ

Arjantin Caddesi esnafından cadde hareketlensin talebi

Buket GÜLER
27.10.2007 - 00:00Son Güncelleme : 26.10.2007 - 20:46

Arjantin Caddesi esnafı, Kavaklıderem Derneği Başkanı Zeynep Köksal ve Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ile bir araya gelerek, caddenin geleceğini tartıştı. Esnafın çeşitli talepleri olurken, Eryılmaz, "Bunları bana somut projeler halinde sunarsanız, gerçekleştirmek üzere çalışmalara derhal başlarız" dedi.

Buket GÜLER

ARJANTİN Caddesi esnafı, caddenin problemlerini tartışmak ve çözüme kavuşturmak üzere Yeşil Vadi’de bir araya geldi. Caddenin geleceğinin ve yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantıya, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ile birlikte Kavaklıderem Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Köksal ve diğer dernek görevlileri de katıldı. Yaklaşık 20 esnafın hazır bulunduğu toplantı sonucunda, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, "Caddenin geliştirilmesi için getireceğiniz her türlü öneriye açığız. Bunları bana somut projeler halinde sunarsanız, gerçekleştirmek üzere çalışmalara derhal başlarız" dedi.

KURUMSAL ÇALIŞMA ŞART:
Arjantin Caddesi’nin Ankara’da hızla yenileri eklenen alışveriş merkezleri ile yarışabilecek konuma gelmesi için çalışılması gerektiğini söyleyen Paris Kuaför’den Hakan Kutlugün, "Arjantin Caddesi ve devamındaki Filistin Caddesi’ne bir alışveriş merkezi gibi bakmak gerekir. Ancak, daha kurumsal bir yapılanma ile Türkiye’nin en önemli caddelerinden biri olarak gördüğüm Arjantin Caddesi’nin daha temiz, daha düzenli, daha güzel olabileceğini düşünüyorum" dedi. Bunun için alışveriş merkezlerine danışmanlık yapan şirketlerle çalışılabileceğini öneren Kutlugün’e Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz da destek vererek, "İşinde başarılı kuruluşlarla iletişime geçin, proje olarak sunun hemen değerlendirelim" dedi.

ÜCRETSİZ TAŞIMA GELECEK: Toplantıya katılan ve caddenin önemli kafelerinden biri olan Coconat’ın sahibi Suat Başer ise dünyanın hiçbir yerinde yokuş üzerine konumlanmasına rağmen, bu kadar ilgi gören bir başka caddenin olmadığını dile getirirken, Belediye Başkanı Eryılmaz’a, "Yokuştan inmek de çıkmak da bazen zor olabiliyor. Bu anlamda kişileri buraya ücretsiz taşıyacak bir ring oluşturmamız mümkün mü?" diye sordu. Başar’ın önerisine ise Eryılmaz’dan yine tam destek geldi. Eryılmaz, "Belli bir güzergah belirleyerek ücretsiz bir taşıma sağlayabiliriz. Nasıl bir taşıt istediğinizi ve belirlediğiniz güzergahı bize bildirin" dedi.

EKİPLER HAZIR: Kavaklıderem Derneği Başkanı Zeynep Köksal, daha önce de bu tarz toplantılar yapıldığını, fakat hiçbirinin tam olarak hayata geçemediğini söyledi. Köksal, caddenin ve devamındaki Tunalı’nın daha güzel, daha eğlenceli ve daha temiz olması için bir an önce çalışılmaya başlanması gerektiğini dile getirdi. Toplantı bitiminde tüm önerileri başkana bir proje halinde sunmak üzere ekipler oluşturan Zeynep Köksal’ın bu projeleri gelecek hafta içi Muzaffer Eryılmaz’a sunması bekleniyor.

Caddenin yönü değişmeli

Toplantıya katılan esnafın en temel problemi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı son düzenlemelerle ilgiliydi. Caddenin yönünün değiştirilmesinin kendilerini olumsuz etkilediğini söyleyen esnaf, "Bundan sadece esnaf olarak biz değil, sürücüler de çok olumsuz etkilendiler" dedi. Caddenin yön düzenlemeleriyle ilgili ortak çıkan karar ise "Bundan sonra İçişleri Bakanlığı’na ve valiliğe yazılar yazılarak, toplu halde ziyaretler yaparak, caddenin yönünün eski haline dönmesini sağlamak" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Arjantin Caddesi esnafından cadde hareketlensin talebi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:20
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı