"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Arıza nerede?

Düşen kaçıncı helikopter bu?

Şimdiye kadar kaç askeri jip takla attı?

Nedir bunun sebebi?

Kullananlar mı acemi, helikopterler mi bakımsız ve bozuk?

Durup dururken kendi el bombamız niye patlıyor?

Niçin kendi mayınımız bizi avlıyor?

Kaçakçıları kim bombalıyor?

***

Bütün bunlar değerli komutanların Silivri’ye tıkılması’yla izah edilemez. Elde başka eleman kalmadığını kimse söyleyemez. Generallerin el bombasıyla ne işi olacak? Başka bir arıza bu...

Nitekim bir karakol baskınında, Mehmetçik, uçaklardan boşuna yardım beklerken, Yüksek Komutan Antalya’da golf oynuyordu.

Vaktiyle kendi gemimizi kendimiz batırırken, Silivri Cezaevi henüz inşa bile edilmemişti.

***

Ordumuzda elbet çok kıymetli subaylar, kurmaylar, çok kıymetli uzmanlar ve komutanlar var...?Bunu biliyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz.

Ama görevini iyi yapmayan, belki mesleğini bile sevmeyen, bazı hantal kadrolar olduğu da muhakkak. Her meslekte olduğu gibi.

Onun için bu yazdıklarım TSK’yı hiç rencide etmesin.

Ben, Harbiye Marşı’nı duyunca tüyleri diken diken olan,?İzmir Marşı’nı duyunca hemen gözleri dolan bir insanım. Ömrüm boyunca orduma laf söyletmedim.

Bu bakımdan eleştirme hakkım var.

Soruyorum.

Nedir bu kazalar? Kaçıncı helikopter??Kaçıncı jip? Kaçıncı el bombası??Kaçıncı mayın? Karakol baskınlarında kaçıncı tuzağa düşüş bu? Arıza nerede? Soruyorum. Teröristi çoban zanneden kim??Yetti artık.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI