« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arıpınar'a kınama cezası

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yüksek Danışma ve Disiplin Kurulu, TMOK üyesi Erdoğan Arıpınar'a kınama cezası verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yüksek Danışma ve Disiplin Kurulu'nun söz konusu kararla ilgili açıklamasında, Erdoğan Arıpınar'ın, 6 Ağustos 2009 tarihinde TMOK Başkanı Togay Bayatlı'ya gönderdiği mektup üzerine, TMOK Tüzüğü'nün 33/a, b, c ve özellikle d bentlerinin ihlal edildiği gerekçesiyle TMOK Yönetim Kurulu kararıyla Disiplin Kurulu'na sevk edildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Sonuç olarak, Erdoğan Arıpınar tarafından yapılan davranışlar TMOK ile ilgili teamüllere, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin onur ve saygınlığına zarar verici beyan ve eylemler olarak görülmüş, bu nedenle faaliyet ve davranışlarında daha dikkatli olması gerektiği kanaatine varılmıştır. Kurulumuzca yapılan değerlendirmede, Erdoğan Arıpınar'ın geçmişte yaptığı hizmetleri göz önüne alınarak, kendisinin TMOK Tüzüğü'nün 33. ve TMOK Disiplin Yönetmeliği'nin 1. maddesinin B-b fıkrasında belirtilen kınama cezası ile tecziyesine ve alınan kararın gereği yapılmak üzere TMOK Yönetim Kurulu'na gönderilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz