« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arıpınar'a büyük onur

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı ve Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) İkinci Başkanı Erdoğan Arıpınar'a, Avrupa'da fair play konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle Litvanya'nın en büyük nişanının verildiği bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta gerçekleştirilen EFPM'nin 11. Genel Kurul Toplantısı'ndan önce Litvanya Cumhurbaşkanı Valdas Adamkus, EFPM Yönetim Kurulu'nu kabul etti. Bu sırada, 11 yıldan beri EFPM'nin ikinci başkanı olan ve kuruluşun gazetesi Play Fair'in genel yayın müdürü ve internetteki sayfasının planlayıcısı Erdoğan Arıpınar'ı özel olarak kutladı.

Arıpınar'a, 2 ünlü spor adamı Prof.Dr.Manfred Lammer (Almanya) ve Prof.Dr.Vladimir Rodichenko (Rusya) ile birlikte Litvanya'nın en büyük nişanı “merit dekorasyon” verildiği, nişanı da Litvanya Spor Bakanı Algirdas Raslanas'un taktığı bildirildi.

EFPM Genel Kurulu'nda Türkiye'yi, Erdoğan Arıpınar ve konsey sekreteri Murat Özbay temsil ediyor. Kongrenin seminerinde de davetli konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi'nden Prof.Dr.Hasan Kasap yer alıyor

EFPM 11. Genel Kurul Toplantısı, 24 Eylül Cumartesi günü sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz