Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Arınç'ın annesinin adı sokağa verildi

  A.A
  05.05.2010 - 17:42 | Son Güncelleme: 05.05.2010 - 17:42

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın annesinin adı, Antalya'nın Alanya ilçesindeki bir sokağa verildi.

  AK Parti Meclis Grubu'nun önerisi, Alanya Belediye Meclisi'nin mayıs ayı olağan toplantısında görüşüldü.

  Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, öneriyi desteklediğini belirterek, yıllardır siyaset yapan Bülent Arınç'ın gerek Alanya'ya gerekse Türkiye'ye önemli hizmetleri bulunduğunu söyledi.

  Bülent Arınç'ın annesi Sevdiye Arınç'ın Alanyalı bir ailenin çocuğu olduğunu ifade eden Sipahioğlu, “Türkiye'ye önemli hizmetleri olmuş bir siyasetçinin annesinin adının bir sokağa verilmesini uygun görmek lazım” dedi.

  Sipahioğlu'nun konuşmasının ardından AK Partili 12 ve Anavatan Partisi'nden ayrılan 8 bağımsız üye ile Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu kabul, MHP ve CHP'li 4 üye ret oyu kullandı. Oylama sonucunda öneri 4'e karşı 21 oyla kabul edildi.

  Karar uyarınca, Sevdiye Arınç'ın ismi Eşref Kahvecioğlu Caddesi ile Alanya Adliyesi arasında bulunan ve Yönet ailesinin yaşadığı 402. sokağa verilmiş oldu.
  Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süredir bununla ilgili çalışma yaptıklarını ve isim tespit komisyonunda konunun incelendiğini, gerekli olgunluğa eriştikten sonra da gündeme alınarak kararlaştırıldığını bildirdi.

  Arınç'ın Alanya'ya her zaman özel ilgisi ve yakınlığı olduğunu kaydeden Sipahioğlu, öneriyi getiren ve destekleyen herkese teşekkür etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı